Регулярне вживання буряків сприятливо впливає на здоров’я. Але якщо вам набридли салати та борщ, варто сквасити цей смачний та корисний овоч. Квашення не тільки допомагає зберегти максимум вітамінів та мікроелементів, але й підвищує корисність продукту.
Користь буряків для організму
- Зниження тиску. Однією з головних переваг коренеплоду є здатність знижувати кров’яний тиск.
- Підвищення рівня гемоглобіну. Буряк також багатий на залізо, яке є необхідним елементом для виробництва гемоглобіну.
- Поліпшення травлення. Коренеплід містить волокна, які допомагають покращити травлення та запобігти запори. Крім того, овоч багатий на природні ферменти, які сприяють перетравленню білків і покращують обмін речовин.
- Захист від раку. Антиоксиданти, що містяться в овочі, допомагають захищати організм від вільних радикалів і запобігають розвитку ракових клітин.
- Поліпшення мозкової функції. Вітаміни групи В допомагають покращити мозкову функцію (пам’ять, концентрацію) та запобігають розвитку деяких захворювань, наприклад, хвороба Альцгеймера.
- Зміцнення імунітету. Буряк, особливо квашений, містить багато вітаміну С. Він зміцнює імунітет і захищає організм від інфекцій та різних хвороб.
Як сквасити буряк
Найпростіший варіант спосіб сквасити буряк – додати його у капусту. Можна натерти на тертці, як моркву, а можна нарізати скибочками. Така добавка надасть капусті незвичного, але гарного кольору.
Другий варіант більше нагадує квашування огірків. У банку потрібно залишити кілька зубчиків часнику, лавровий лист, перець. Можна додати інші прянощі до смаку.
Зверху укласти нарізаний великими шматками буряки. Посолити (1,5 ст. л. на 1 літр) і струсити банку, щоб сіль рівномірно розподілилася. Банку залишити на 3 години, щоб буряк пустив сік.
Після цього залити чистою водою і поставити кваситись у тепле (приблизно 25 градусів) місце. Зазвичай готовність визначається за кольором часнику. Він стає на той час фіолетовим. Але надійніше перевіряти на смак.
Третій варіант аналогічний квашенню капусти. Буряк натерти на тертці, посипати сіллю (1 ст.л. на 0,5 кг), добре перемішати і скласти в банку, утрамбовуючи. Залити водою. Квасити, як і капусту, у теплому місці. Продукт готовий, коли закінчиться активне бродіння.
Сквасити буряк не складніше, ніж капусту. Зате це урізноманітнить меню і допоможе частіше вживати цей корисний овоч для харчування.