Купуючи яйця в магазині, на їхній поверхні можете побачити різні забруднення або залишки посліду. Тому частина господарок вирішують мити їх перед зберіганням. Проте варто розібратися докладніше, чи варто мити чи краще нічого не робити.
Що кажуть фахівці
З погляду гігієни яйця мити логічно. А як же технологічний процес? Фахівці зазначають, що якщо промивати яйця після покупки, порушується цілісність шкаралупної оболонки. Миття призводить до того, що продукт швидко втрачає свої захисні властивості. Якщо говорити про тривале зберігання, то від такої процедури краще відмовлятися.
Чи мити перед приготуванням
Важливо зрозуміти простий факт: якщо помити яйце, термін зберігання знижується приблизно на третину. Однак немає нічого страшного, якщо мити шкаралупу безпосередньо перед приготуванням. Головне – не використовувати різні миючі засоби, оскільки активні речовини можуть проникнути через оболонку у жовток та білок. Яєчна шкаралупа тільки здається цілісною, насправді вона «дихає».
Миття яєць допустиме лише під проточною водою.
Чому важлива гігієна
У травному тракті курки живе паличкова бактерія сальмонела. Вона автоматично потрапляє в курячий послід. А якщо яйце забруднене послідом, то бактерія автоматично потрапляє до нього.
Проблема полягає в тому, що сальмонела – це життєстійка бактерія, вона не гине в сухому посліді або на холоді.
Термічна обробка дозволяє вирішити цю проблему. Тому фахівці наполегливо не рекомендують споживати сирі яйця, які забруднені в посліді. Такі ласощі можуть стати серйозною небезпекою для людського організму.
Як справи з домашніми яйцями
Якщо докладніше розглядати промисловий процес, він налагоджений в такий спосіб, щоб яйце не вимазувалося в посліді. Інша історія з домашніми яйцями, адже шкаралупа часто забруднюється. Є кілька важливих порад.
- Курник необхідно чистити на регулярній основі. Не можна допускати появи курячого посліду.
- Приміщення не має бути сирим. Інакше бактерія швидше розвиватиметься.
- Навіс має бути вищим, ніж гніздо. Це базове правило, якого необхідно дотримуватись.
- Кладки потрібно збирати регулярно. Не можна допускати ситуацій, коли вони будуть у гнізді кілька годин.
А найкраще рішення – це створити спеціальні збірники для яєць. Завдяки їм вдасться дотримуватися гігієни.
Умови зберігання
Є кілька особливостей:
- час зберігання у ідеальних умовах 90 діб;
- температура від 0 до +20 градусів;
- вологість від 84 до 89%.
Відштовхуватися від терміну 90 діб у більшості випадків не варто. Простий приклад: хто може бути певний, скільки яйця зберігалися на складі в магазині? Інша історія, якщо вони домашні та дотримуються всіх гігієнічних норм.