Більшість отоларингологів взагалі проти того, щоб ми залазили у вухо будь-якими пристроями. На їхню думку, єдино правильна гігієна — це промокнути вуха після душу рушником або помити їх з милом на глибину вказівного пальця.
Але насправді багатьом так і хочеться поколупатися у вухах. Британський сурдолог Кеті Огден назвала 3 найшкідливіші предмети, які люди найчастіше використовують для цього.
Ватні палички
Вони є в кожному будинку, і абсолютна більшість, не замислюючись, візьме таку паличку, щоб почистити вухо. Але лікарі попереджають: це завдасть більше шкоди, ніж користі.
– Ватні палички тільки проштовхують вушну сірку глибше у вухо, – попереджає Одген. — У результаті вона накопичується у глибині вушного каналу.
Сірчана пробка – найм’якший наслідок використання ватяних паличок. А якщо засунути паличку надто глибоко, можна пошкодити внутрішнє вухо. Це призведе до запаморочення, глухоти і навіть паралічу лицевого нерва.
Фітосвічки
Так-так, такі свічки продаються в аптеках. І суть методу саме в тому, що у вухо вставляється свічка, що підпалюється з іншого боку. Якщо вірити описам, це “ефективний засіб для лікування та профілактики ЛОР-захворювань”. А ефект досягається за рахунок «природного м’якого тепла та вакуумтерапії при горінні свічки».
Але аудіолог ставиться до таких варіантів скептично. На її думку, це також може призвести до втрати слуху.
– Мало того, що ви ризикуєте отримати опіки, – попереджає експерт. — Але якщо свічковий віск потрапить у вухо, він заб’є слуховий прохід. І самі ви з цим уже не впораєтеся.
Перекис водню
Це ще один поширений метод пом’якшення та видалення вушної сірки, яким лікар просить не зловживати.
– Перекис може спровокувати подразнення шкіри всередині вуха, а також призвести до таких небажаних ефектів, як запалення внутрішнього вуха та біль у вухах, – пояснює Огден.