Будь-хто, хто захоплюється кулінарією, знає, що секрет хорошої страви полягає у використанні правильних приправ. Є багато цікавих варіантів таких інгредієнтів: базилік, розмарин, часник, цибуля та овочі, які роблять страви зовсім різними.
Але є спеції, які, крім того, що вони смачні, можуть бути дуже корисними для здоров’я. Саме така ситуація з петрушкою: лікарською травою, багатою на вітаміни, мінерали та інші важливі речовини для організму.
1. Петрушка багата комплексом вітамінів А, С, Е, групи В та антиоксидантами.
Багато хто не знає, але петрушка — це лікарська рослина, багата на антиоксиданти, особливо лютеолін, тип флавоноїдів, який крім того, що є антиоксидантом, також діє як протизапальний засіб. Петрушка також є інгредієнтом, багатим на вітамін С, що зміцнює імунну систему.
Як джерело вітамінів групи В, петрушка також допомагає здоров’ю нервової, серцево-судинної та травної систем (в основному через вітамін В2, також відомий як рибофлавін).
Вітамін А, з іншого боку, відмінно підходить для запобігання захворюванням, пов’язаним із зором, у той час як вітамін Е виділяється своєю антиоксидантною дією, що пригнічує клітинне старіння.
2. Оскільки петрушка багата на залізо, вона допомагає запобігти анемії.
Ви знаєте, що петрушка також дуже підходить для лікування анемії? Все тому, що в ній високий вміст заліза – одного з основних компонентів гемоглобіну, який відповідає за транспортування кисню через кров.
Хороша порада – частіше користуйтеся цією приправою при приготуванні квасолі та інших страв у побуті. Петрушка також відмінно підходить до пасти, різотто, м’яса, соусів, омлетів та страв з морепродуктів.
3. Петрушка багата фолієвою кислотою, важливою речовиною для здоров’я мозку.
Ще однією перевагою петрушки є наявність у ній фолієвої кислоти, також відомої як вітамін В9. Ця речовина безпосередньо пов’язана зі здоров’ям мозку, допомагає функціонуванню нейронів та лікує депресію та інші емоційні проблеми.
Крім того, як і інші вітаміни групи В, фолієва кислота також зміцнює волосся, нігті та шкіру. Поряд із вітаміном С ця речовина також сприяє ефективності імунної системи, підтримуючи силу організму.
4. Петрушка діє як сечогінний засіб, борючись із затримкою рідини.
Петрушка також входить до групи «сечогінних продуктів»: при високому вмісті води у складі вони сприяють зменшенню набряків по всьому тілу, оскільки борються із затримкою рідини.
Гормональні зміни, дефіцитні дієти (наприклад, брак деяких поживних речовин) та запалення – це проблеми, які можуть спричинити набряк. У цьому випадку завжди добре використовувати петрушку та інші сечогінні продукти, такі як салат, морква та соковиті фрукти, такі як дині та кавуни.
5. Вона має протизапальні та дезінтоксикаційні властивості.
Чи знаєте ви, що з петрушки можна робити соки та детокс-чаї? Це тому, що ця приправа також містить детоксикуючі речовини.
Хороша порада – зробити рецепт з лимоном, петрушкою, імбиром і деяким листям, таким як капуста і салат. Крім того, петрушка допомагає боротися зі спалахами інфекцій, діючи як природний протизапальний засіб.
6. Чай із петрушкою допомагає полегшити менструальні болі.
Чай із петрушкою також допомагає полегшити менструальний дискомфорт. Пов’язано це з тим, що трава містить речовину апіол, що відповідає за регуляцію періоду менструації, і навіть за послаблення симптомів менопаузи.
Але переваги цього чаю на цьому не закінчуються: він також бореться із бактеріальними інфекціями та полегшує симптоми астми.
Додаткова порада: як і алое вера («чудодійна рослина»), лист петрушки також можна наносити безпосередньо на шкіру для лікування укусів комах та подразнень шкіри.