Цибуля настільки корисна, що може використовуватися аж ніяк не тільки в кулінарії. У Стародавньому Єгипті її навіть розглядали як модель будови Всесвіту — таку ж багатошарову та нескінченну, а в Стародавньому Римі з неї почалося залучення до цивілізації та культури європейської кухні.
І в наші дні цибуля може принести користь не лише під час приготування страв. Чи знали ви, що за допомогою цього овоча можна легко позбутися іржі та нагару на посуді. Достатньо потерти забруднену поверхню половинкою цибулини. Все тому, що природні кислоти здатні чудово справлятися з будь-якими нальотами – навіть найзастарілішими.
Якщо після приготування їжі у вас залишилася половинка цибулини, не варто поміщати її в холодильник просто так. Овочі швидко згниє. Краще покласти його зрізом вниз у тарілочку із сіллю. Так вдасться продовжити термін зберігання цибулі на кілька тижнів.
Ще один варіант збереження овочів на тривалий час – випал його кінців звичайною запальничкою. Це допоможе позбутися проростання та гниття. Тільки зовсім не варто засмажувати кінці. Достатньо того, щоб язик полум’я лише трохи торкнувся овочів з обох боків.
Цибуля також може послужити чудовим дезінфектором. Наприклад, уявимо ситуацію, що ви перебуваєте на природі – смажите шашлики. Вам нема чим протерти шампури після застілля. Для цього цілком підійде половинка цибулини, якою можна пару разів провести по металу для створення ефекту полірування.
Досвідчені господині також кладуть овоч у пакет із батоном чи хлібом. Цибуля може запобігти появі цвілі на випічці. Чудовий та вкрай дешевий лайфхак.
Відповідь на головне запитання
Як ми вже з’ясували, цибуля – чудовий дезінфектор. Ще він допомагає у боротьбі із забрудненнями на посуді. І, нарешті, за допомогою цибулі можна позбавитися будь-якого неприємного запаху в кімнаті. Наприклад, запаху фарби, каналізації, затхлості.
Досить просто розкласти четвертинки овочів по кутках кімнати. Новий аромат у домі від цього не з’явиться, проте від старого, який вас не влаштовує, не залишиться і сліду.