Бути чоловіком непросто. Суспільство потребує неможливого, жінки хочуть непередбачуваного, а роботодавець – щоб ви були універсальним солдатом. Не дивно, що, дорослий чоловік має купу страхів і сумнівів.
Страх – найнеприємніша емоція. Вона повністю ірраціональна, сковує нас по руках та ногах, не дає мислити здорово та розважливо. І незважаючи на те, що чоловіки дуже хоробрі, вони теж схильні до цього почуття. Немає нічого такого в тому, щоб боятися. Але ненормально тікати від своїх страхів. Потрібно знати їх в обличчя та вміти справлятися, рухаючись далі.
1. Страх зобов’язань
Чоловіки та жінки часто бояться зобов’язань. Дехто навіть побоюється планувати перегляд серіалу на вихідні: а раптом не вийде!
Зобов’язання часто означають поступки та жертви для середньостатистичного чоловіка. Але це не означає, що серйозні стосунки змінять ваш характер чи сутність.
Звичайно, бути неодруженим — це круто, але перспектива знайти гідного, надійного та улюбленого партнера одного разу і на все життя перекреслює всі страхи.
Якщо ви боїтеся зобов’язань, зокрема тих, які пов’язані зі стосунками, вам варто пам’ятати ось про що. По-перше, одруження вигідніше чоловікам, ніж жінкам. Одне дослідження показало, що холостяки домагаються меншого, ніж одружені. А ще шлюб позитивно впливає на здоров’я чоловіків. І коли у вашому житті настане момент, коли ви будете готові взяти на себе зобов’язання, знайте: боятися — це нормально. А ось ненормально втікати від глибокого взаєморозуміння та кохання.
2. Страх відсутності зобов’язань
Існує й протилежна ситуація, в якій чоловік неймовірно боїться залишитися один. Ніхто не хоче старіти на самоті, тому шукати постійного партнера це добре. Хочете вступити у відносини ? Прекрасно! Тільки пам’ятайте, що не варто кидатися з головою у вир.
Незважаючи на те, що чоловік зазвичай стійкий і впевнений у собі, в його душі є страх бути відкинутим. І чим старшим стає хлопець, тим більше цей «монстр».
Боротися з ним можна, якщо дати раду, як працює чоловіча психологія. Крім того, що ми вже розповіли, необхідно пам’ятати, що чоловік охочіше та простіше погоджується взяти на себе зобов’язання, якщо відчуває загрозу. Так, дослідники з Університету Юти впевнені: щойно навколо чоловіка стає мало жінок, він легше погоджується на серйозні стосунки. Тому в невеликих населених пунктах хлопці одружуються раніше, ніж у містах. Там просто менше дівчат.
Якщо пам’ятати про це, то можна контролювати свій страх бути самотнім і невгамовне бажання створити сім’ю хоч з кимось. Не дозволяйте вашим душевним монстрам з’їсти вас — зрештою, ви гідні кохання та поваги.
3. Страх бути емоційним
Уявлення суспільства про те, яким має бути справжній чоловік, дуже далекі не лише від реальності, а й від здорового стану справ. Коли хлопчик дряпає коліно і починає пхикати, йому кажуть: Ти ж чоловік! А чоловіки не плачуть!».
Можливо, чоловіки дійсно не плачуть, а тільки кидають скупі сльози на неголені щіки, але вчені таки радять сприймати власну емоційність у позитивному ключі.
Звичка приховувати почуття та постійно вибудовувати навколо себе стіну не лише погана, а й шкідлива.
Замість того, щоб боятися власних емоцій, вчіться контролювати їх і спрямовувати у потрібне русло. Ми всі люди, і це нормально виявляти почуття. Слухайте власну душу, навчіться правильно реагувати на те, що відбувається навколо. Дуже важливо вміти бути емоційним щодо інших. Емпатія та розвинені комунікативні навички — ось що навчить вас бачити почуття інших і в собі їх не боятися. Крім того, вчені довели: люди, які виявляють та контролюють власні емоції, є найбільш затребуваними працівниками на управлінських позиціях.
4. Страх застрягти на ненависній роботі
Будь-який чоловік хоче бути успішним. Це може бути питання самолюбства чи бажання досягти фінансового благополуччя — не має значення. Але на цьому шляху так легко забути про себе і застрягти на роботі, яка не приносить жодного задоволення. Просто тому що це зручно, звично та комфортно. А ще через те, що змінити роботу може бути страшно.
Багато чоловіків починають працювати на ненавистній роботі через гроші. І це нормально, ми всі хочемо бути багатими. Нехай щастя і не в грошах, вони чудово допомагають почуватися краще. Але залишатись на такій роботі довго не можна.
Не бійтеся зробити крок уперед. Нехай вам допоможе наступний факт: для більшості людей звільнення означає нову можливість. Левова частка тих, хто змінює місце роботи і перебивається тимчасовим заробітком, але працює над пошуком ідеальної професії, все-таки знаходить її. Звичайно, важливо розуміти, що саме ви хочете отримати замість нелюбої роботи. Візуалізуйте свою мету і вперед.
5. Страх кризи середнього віку
Хочете ви чути це чи ні, але ми всі дорослішаємо. І боятися бути старим – це нормально. Чоловікам більш властиво озиратися назад, оцінювати пройдений шлях та представляти подальші перспективи. Щоби боротися зі страхом кризи середнього віку, потрібно вміти дивитися вперед. Якщо розцінювати дорослішання як віддалення від молодості, де все було весело, легко і просто, то й криза середнього віку вдарить по душевному спокою з подвійною силою.
Але подивіться приємній правді у вічі: дорослішаючи, чоловік стає мудрішим. Це не старість. Це зрілість. Тож припиняйте боятися і починайте смакувати життя.
6. Страх постаріти тілом
Зморшки, зів’яла шкіра та невеликий животик можуть стати нічним кошмаром для чоловіка. Погана новина: чим більше цього боятиметеся, тим гірше виглядатиме ваше тіло. Нервування не йде на користь, і той, хто багато переживає, виявить жахливі вм’ятини на обличчі вже до сорока років. Замість того, щоб боятися постаріти тілом, варто потурбуватися про тренування, режим харчування та розпорядок дня.
7. Страх ростити дітей
Чоловіків лякають діти. Особливо лякає перспектива вирощувати своїх власних дітей. Малята – це підгузки, дивне харчування в баночках, незрозумілі крики серед ночі та загадкові правила виховання, які відомі всім навколо, але тільки не вам.
А раптом він виросте недостатньо розумним? Чи недостатньо вихованим? А раптом те, що ви забули купити йому цукерку сьогодні, виллється в якусь катастрофу?
Видихайте. Нічого з цього не станеться. Ви дорослий чоловік, який дожив до своїх років і непогано справлявся. А на інших не зважайте. Коли прийде час, ви краще знатимете, що потрібно саме вашому малюку.