Важко уявити традиційний святковий стіл без закусок із буряка. Але вариться коренеплід зазвичай довго. Крім цього, кулінари-початківці часто скаржаться, що після обробки овоч стає млявим і несмачним. Виправити ситуацію можна.
Важливо розумно підійти до вибору буряка. Він має бути міцним, без тріщин та зморшок, а також не повинно бути ознак гнилі чи інших ушкоджень.
Перед варінням плоди слід ретельно вимити, а бадилля обрізати. При цьому не варто чистити коренеплід або знімати шкірку, а інакше після обробки буряк буде водянистим і втратить свій колір.
Варити треба починати у холодній воді на невеликому вогні. Сіль у киплячу воду додавати не можна, це зіпсує смакові особливості овочів.
На початку варіння, поки вода холодна, можна додати лимонний сік. Досить половини чайної ложки на літр води, щоб зберегти колір плоду.
Також зберегти колір, а смак зробити яскравішим можна за допомогою оцту. Достатньо взяти половину чайної ложки на два літри води. Деякі вважають за краще додавати ще й цукор. Що стосується кількості останнього інгредієнта, то вистачить лише однієї чайної ложки на кожен літр рідини.