Приготування на пару має кілька переваг. І справа не тільки в тому, що така їжа корисніша для здоров’я. У пароварці продукти не пригорають, вони завжди смачніші, тому що менше ризик недоглянути і, наприклад, пересушити м’ясо. А також це можливість приготувати кілька страв чи продуктів окремо за один раз.
Це рятує, коли члени сім’ї віддають перевагу різним стравам і продуктам.
Що і як готувати на парі
Готувати на парі можна все – крупи, овочі, морепродукти, м’ясо, котлети, голубці та навіть напівфабрикати з тіста, наприклад, манти, пельмені.
Робиться це просто: продукти потрібно розкласти в один шар на решітці та залишити під кришкою до готовності. Так можна приготувати будь-які продукти, щоб страви сподобалися всій сім’ї, навіть якщо вона складається з вегана, шанувальника м’яса та любителя риби.
Є особливості, які слід враховувати:
- У багатоярусній пароварці розподіляйте продукти таким чином, щоб знизу були ті, які готуються довше, а зверху ті, яким потрібно менше часу. Приклад: м’ясо на першому ярусі, риба на другому, креветки на третьому.
- Овочі також розподіляйте по ярусах згідно часу варіння. Приклад: картопля на першому ярусі, перець, спаржа, томати на другому, цвітна капуста на третьому.
На замітку: овочі на салат (буряк, морква, картопля) теж рекомендується варити на парі. Салат виходить набагато смачнішим. - Використовуйте спеції, соуси, маринади. Щоб страви виходили смачними, необхідно використовувати приправу. Багато хто забуває про це. Вважається, що їжа на парі тільки для тих, хто дотримується правильного харчування, а отже, не вживає сіль, перець, соуси. Іноді так і є, але це не правило, а особиста перевага людини. Тому не бійтеся експериментувати зі спеціями, додавати олію та інші інгредієнти у страви.
- Крупа готується на нижньому ярусі у спеціальному контейнері. Якщо ви готуєте рис або перловку з м’ясом, м’ясо розташовуйте зверху. Тоді м’ясні соки стікатимуть у контейнер із крупою, що зробить гарнір смачнішим. Також не забувайте, що стікати буде сіль та спеції, якими ви заправляли м’ясо, тому солити крупу не треба.
- Готуйте на парі котлети або тефтелі. Але зверніть увагу, щоб фарш був щільним та добре тримав форму. Якщо фарш сухий, вироби розваляться, а якщо рідкий, розтечуться по решітці.
Існує думка, що їжа, приготовлена на парі несмачна. Але це помилка. Багато продуктів виходять набагато смачнішими, ніж при традиційному варінні.
Звичайно, у приготовлених у пароварці страв немає хрусткої скоринки, яка утворюється при підсмажуванні на сковороді, але в цьому є велика перевага. Таку їжу можуть вживати люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки та при інших проблемах зі здоров’ям.