Вода – це, мабуть, найголовніший елемент, який необхідний нашому організму для виживання. Без їжі людина може жити близько трьох тижнів — так, організм буде виснажений, проте не загине. Без води ми можемо протриматися набагато менше.
Вода бере участь у всіх біохімічних процесах в організмі – без достатньої кількості рідини він буквально починає страждати, а ми – відчувати спрагу. А ще вода може допомагати нам почуватися краще і навіть уберегти від деяких патологій, кажуть лікарі.
– Чи знаєте ви, що регулярне вживання теплої води вранці значно покращує здоров’я, а також вважається чудовою профілактикою багатьох захворювань ШКТ?
Що відбувається з організмом, поки ми спимо
Отже, коли ми лягаємо спати, кров частково збирається в печінці для очищення, тому кількість циркулюючої по тілу рідкої тканини під час сну менша, ніж у період неспання. Всі процеси всередині організму сповільнюються, наші внутрішні органи перестають отримувати ту кількість крові та поживних речовин, які необхідні для повноцінного функціонування і переходять у «сплячий режим», запускаючи відновлювальні процеси.
Ось тут і простежується важливість склянки води вранці: коли ми тільки прокинулися, нашому організму потрібен час для запуску.
– Особливу роль тут грають органи шлунково-кишкового тракту (особливо підшлункова залоза та кишечник). Саме від їхньої роботи залежить, наскільки ви будете енергійні протягом дня. З цієї ж причини сніданок — головний прийом їжі, організм слід добре погодувати.
Температура дуже важлива
Щоб правильно «запустити» організм і забезпечити гарне самопочуття, з ранку на голодний шлунок треба випивати склянку теплої води. Її температура має бути від 40 до 50 градусів – тут уже кому як більше подобається. Якщо ви придбаєте цю звичку, то незабаром помітите, що травлення, робота підшлункової, кишечника і всього ШКТ значно покращилася.
Чому саме 40-50 градусів? Така температура необхідна, що організм не витрачав енергію на зігрівання води до температури тіла. Якщо ви зранку п’єте холодну воду або воду кімнатної температури, ваш шлунок, ще не прокинувшись і не почавши повноцінно працювати, змушений витрачати сили на підігрів води.
– Це дуже важливий момент! Холодна вода не лише зведе нанівець корисність процедури, а й може завдати шкоди, якщо є проблеми зі шлунком.
Вам точно варто пити зранку теплу воду, якщо ви страждаєте від захворювань шлунково-кишкового тракту. Така звичка також необхідна, якщо:
- необхідно відновити функції підшлункової залози та кишечника,
- у вас є цукровий діабет,
- вам діагностували гастрит.
Потрібен лимон?
У Мережі зараз можна знайти безліч порад, як зробити воду кориснішою. І найчастіший із них — це покласти туди лимон. Так от: цю пораду ви точно повинні пропустити повз, якщо йдеться про склянку води відразу після пробудження.
– З ранку у вашій склянці має бути просто вода! Ніякого додавання лимона і тим більше заміни на каву! Навіть простий сік лимона – це продукт, що вимагає перетравлення, а відповідно виділення відповідних ферментів. Чиста вода одразу проходить через шлунок у дванадцятипалу кишку і далі, запускаючи роботу всіх органів, — наголосив експерт.
Загалом, тепла вода готова принести користь організму не лише вранці, а й протягом дня. Заплановані на добу літри можна пити трохи підігрітими, щоб допомагати жовчі рухатися правильно.
– Наш сидячий спосіб життя та неправильне харчування додають проблем із жовчним міхуром. А склянка теплої води натщесерце реально допомагає покращити ситуацію. У цьому питанні головне — не перестаратися, не пити воду гарячіше 60 градусів. Це небезпечно з погляду онкології, у народів, які віддають перевагу дуже гарячому чаю, помітно більше випадків раку стравоходу.