Розсольник – не менш популярна в народі перша страва, ніж борщ. Крім того, що для його приготування потрібно трохи повозитися з перловкою, на кухарку може чекати ще одне розчарування – розсольник може вийти надмірно кислим. Спробуймо розібратися, в чому причина і що робити з такою стравою.
Чому розсольник кислий
Свіжозварена страва може виявитися кислою з двох причин – огірки або розсіл, а може, і те й інше. Буває так, що господині готують з огірковим розсолом і додають огірки, але в такому разі краще спробувати заготівлю заздалегідь.
Що робити з кислим розсольником
Існує два варіанти: один з морквою, а другий з картоплею, але за відгуками кухарів і той і інший діють безвідмовно.
Спосіб з морквиною
Потрібна одна середня морква. Її потрібно натерти на тертці (великій), а потім обсмажити на олії і тушити в невеликій кількості води. Овоч по готовності виявиться солодким та погасить частину кислого смаку. За готовністю моркви виливаємо 1-2 ополоники бульйону з розсольника, додаємо моркву і 1 ополоник окропу.
Спосіб з картоплею
Якщо залишився м’ясний бульйон, додайте в нього 2-4 картоплини (почистити і нарізати як для варіння супу), відваріть. Потім додайте в готову страву картоплю разом із відваром і доведіть все до кипіння. За потреби можна злити частину кислого бульйону.