Термін плодоношення яблуні становить в середньому 25 років. Для цього від садівника потрібно дотримуватися правил догляду за плодовою культурою, створювати для неї сприятливі умови для зростання, а також регулярно, а головне, грамотно, обрізати.
Якщо ж відкласти проведення цієї процедури в довгий ящик, то дерево постаріє швидше, його врожайність знизиться, а плоди, які ви отримаєте, будуть дрібними.
Стандартне обрізування – не важливо, навесні воно проводиться або восени, не здатне омолодити яблуневе дерево. Щоб відновити культуру, доведеться вдатися до кардинальніших заходів.
Вам належить зайнятися проріджуванням крони, видаляючи гілки таким чином, щоб навантаження було однаковим. Заростання місць обрізки має відбуватися у той самий час, як і поява молодих плодоносних пагонів.
При цьому необхідно дотримуватись ряду правил:
- Не прибирайте одним махом багато гілок, щоб не стимулювати розвиток стресу у яблуні.
- Насамперед позбавтеся пошкоджених пагонів, а також гілок, які ростуть всередину крони.
- З молодих відростків необхідно залишити найсильніші, зростання яких має бути спрямоване вгору та від стовбура. Інші ж обрізають протягом усього вегетаційного періоду.
- За один раз можна видалити не більше 2 скелетних гілок. Товсті гілки можна зрізати виключно після припинення руху соку. Спочатку обрізання проводиться на південній стороні.
- Зріз робиться під кутом 45 градусів, а видалення має виконуватися «на кільце», без пнів. Забудьте підшліфувати місця спилів і нанести на них садовий вар.