Яловичина – це вид м’яса, який може вийти жорстким та сухим після термічної обробки. Через це багато господинь відмовляються від продукту, переживаючи про те, що страва буде зіпсована. Але ви можете озброїтися деякими хитрощами, щоб отримати справді соковиту та апетитну яловичину, яка танутиме в роті.
Як вибрати відповідну яловичину
Потрібно правильно вибрати м’ясо, щоб отримати ідеальну страву. Стара корова ніколи не перетвориться на соковитий стейк. Саме тому варто купувати молоде м’ясо. Оптимальним варіантом буде телятина, адже з неї виходять найсмачніші кулінарні шедеври.
Купуючи м’ясо, обов’язково натисніть пальцем на вирізку. Вона повинна бути пружною. Хороший продукт не липне до рук, дуже швидко відновлює первісну форму. Кістки мають бути білими, а саме м’ясо – яскраво-червоним. Також варто понюхати яловичину, щоб переконатися, що вона має злегка вловимий аромат молока.
Секрети м’якості яловичини
Отже, ви купили м’ясо і хочете перетворити його на вишуканий кулінарний шедевр. Озброїться такими хитрощами, щоб упоратися з таким завданням:
Не варто готувати яловичину відразу після її придбання. М’ясо має «визріти», тож залиште його в холодильнику хоча б на десять годин. За цей час активується процес ферментації, тому готовий продукт стане соковитішим.
Потрібно правильно розморожувати яловичину. На початку перекладіть м’ясо з морозильної камери в холодильник на три години. Після цього можна діставати продукт та розморожувати його в умовах кімнатної температури.
Деякі інгредієнти можуть розм’якшити м’ясо. Навіть якщо ви помилилися і купили неправильну вирізку, не потрібно засмучуватися. Просто придумайте маринад, який допоможе зробити м’ясо м’яким. Наприклад, дорослу яловичину добре розм’якшує звичайнісінький корінь імбиру. Не потрібно користуватися оцтом, адже він робить м’ясо досить твердим. Приготуйте маринад із кефіру, червоного вина, гірчиці або інших продуктів, які відповідають вашому смаку.
Якщо ви бажаєте обсмажити яловичину на сковороді, потрібно правильно підібрати посуд. Його дно має бути досить товстим, щоб поверхня рівномірно прогрівалася. Перед приготуванням м’яса не забудьте добре просмажити сковорідку.
Щоб зберегти соковитість яловичини під час її запікання, «запечатайте» всередині сік. Для цього попередньо обсмажте м’ясо на сковорідці по обидва боки на максимальному вогні. Пам’ятайте, що додавати олію не потрібно. Завдяки цьому на яловичині з’явиться скоринка, яка не дозволить витікати сокам.
Якщо ви тушитимете м’ясо, наріжте його шматочками маленького розміру. Рухатися потрібно поперек волокон. Спочатку обсмажте яловичину, а потім томіть її в невеликій кількості води. Середній час приготування страви досягає півтори години.
Варене м’ясо виходить м’яким, але ось соковитості йому не вистачає. Щоб не отримати суху яловичину, кладіть продукт лише у воду, що закипіла. Ділити його на шматки не потрібно, шматок має бути цілісним. Крім цього, додайте в каструлю улюблені спеції та різні овочі, щоб м’ясо набуло дуже апетитного аромату.
Завдяки цим простим порадам вам вдасться отримати соковитий та смачний кулінарний шедевр із яловичини!