Голод позначається на настрої, роблячи злим і агресивним навіть саму терплячу людину. Зазвичай у таких випадках агресор чи просто людина зі зіпсованим настроєм шукає, чого б з’їсти. Вчені вивчили цю проблему, а результати опублікувало видання Health.
Голод та настрій
Можна сказати, що в усьому винен головний мозок. Коли людина відчуває голод, в організмі знижується рівень глюкози. Свідченням того є дратівливість, слабкість або агресивна поведінка. Але це не означає, що придушувати злість можна лише за допомогою чогось солодкого та ситного.
Якщо йдеться про здоровий і нормально функціонуючий організм, то низький рівень цукру в крові можуть врегулювати гормони. У таких випадках організм виробляє адреналін та кортизол. Ця особливість дозволяє продовжувати роботу, коли падає рівень цукру в крові.
Якщо ж йдеться про помірне почуття голоду, то продуктивність може збільшитися. У цьому випадку в роботу включається гормон орексин. Під впливом орексину включається рефлекс, що підвищує продуктивність, але якщо голод посилиться, то гормони не допоможуть.