Люди діляться на два типи: «Фу, собака лизнула мене в обличчя» і «Мі-мі-мі, мій маленький собачка поцілував мене в ніс». Собачники відносяться, очевидно, до другого.
Поцілунки вихованця і справді можуть бути милими. Але чи завжди це прояви любові та прихильності? Фахівці розібралися і назвали щонайменше п’ять причин, через які пес облизує вам обличчя.
Це любов
Так, тут ви маєте рацію. Це перша і головна причина, чому пес намагається лизнути свою людину, вважає ветеринар Терренс Фергюсон. Собачі поцілунки не завжди бувають приємними, але це спосіб, яким вихованець висловлює свої почуття – поряд зі стрибками та вилянням хвостом. Сказати про своє кохання і про те, як вони скучили, собаки не можуть, тому на допомогу приходять слині.
Це ознака занепокоєння
Цуценята можуть облизувати людину, щоб заспокоїтися чи розслабитися. Як дитина тягнеться до улюбленої м’якої іграшки чи ковдри, так і собаки лізуть до господаря. Хто ж їх втішить? Цуценята, до речі, більше схильні до поцілунків, ніж дорослі собаки. «Вони новачки у цьому світі, тільки намагаються у всьому розібратися, – каже Фергюсон. — Рук у щенят немає, тому вони використовують язик».
У ті часи, коли собаки ще були дикими, щенята облизували морду матері, показуючи їй, що вони голодні. Так що ще одна причина – ваш вихованець може бути голодний. Але не годуйте його відразу після обіймів. Він може вирішити, що облизування – єдиний спосіб отримати їжу, і тоді слини у вашому житті стане ще більше.
Їм подобається ваш смак
Звучить жахливо, але не лякайтеся. У шкіри людини є природний солонуватий присмак, який дуже люблять собаки. Тому вони із задоволенням облизують вас після тренування або пробіжки, поки ви ще не встигли змити піт. І ще один жахливий факт – сльози собаці теж до смаку. Але це не означає, що вона вам не співчуває!
Їй нудно чи боляче
Якщо собака наполегливо лізе до вас в обличчя, а заразом облизує ще й ніжки стільців або навіть килим на підлозі, це може бути ознакою проблеми. Найнешкідливіше – собаці просто нудно, ви не приділяєте їй достатньо уваги.
Це в генах
Як з’ясували експерти, облизування господаря закладено у собаки у генах. Ця звичка зародилася, коли собаки були дикими і жили зграями, як вовки. Тоді тварини облизували один одного, щоб зміцнити свої зв’язки всередині зграї або виявити повагу до ватажка. Тож радійте, ви для свого улюбленця — альфа-людина.
Обережно!
Не можна дозволяти собаці облизувати вас, якщо на обличчі є подряпини, ранки. Та й взагалі варто тримати морду вихованця подалі від свого рота. Інакше є ризик підхопити від пса паразитів.