Контролювати витрати і тим самим уникати фінансових труднощів можна лише грамотно розподіляючи бюджет.
Класичний спосіб
Спочатку варто визначити, які витрати найважливіші, а які необов’язкові. Насамперед дохід потрібно витрачати на першу групу витрат, і лише потім – на витрати, які приносять вам задоволення.
Суми на кожен вид видатків варто планувати самостійно. Якщо виділеної для погашення обов’язкових витрат суми недостатньо, можна «запозичити» з другої частини доходу.
Якщо трапилося так, що ви вклалися у встановлену суму і при цьому мало або зовсім нічого не витратили на розваги, можете відкласти залишок як заощадження.
50+30+20
Половина доходу за цією схемою йде на обов’язкові витрати, 30% – на розваги, а 20% – на заощадження. Названі пропорції можна міняти під себе, підбиваючи підсумки кожного місяця.
Метод чотирьох конвертів
Цей метод має на увазі, що ви віднімете з доходу суму, яку плануєте витратити на обов’язкові витрати і відкласти на заощадження.
Гроші, що залишилися, розкладіть по чотирьох конвертах, що відповідають чотирьом тижням в місяці, і можете витрачати.
Не вистачило на обов’язкові витрати? Залізте в конверт цього тижня. Якщо ви вклалися до бюджету, перенесіть залишок у конверт наступного тижня. Наприкінці місяця суму додайте до заощаджень.