Якщо вам набрид смак звичайної тушкованої капусти, саме час пуститися в кулінарні експерименти. Використовуючи секрети кухарів із досвідом, можна отримати страву з незвичайним смаком та ароматом.
9 секретів, які допоможуть перетворити капусту на кулінарний шедевр
- Обсмажте цибулю. Не потрібно її відразу тушити з іншими овочами. Саме в результаті обсмажування з’являється цей неповторний аромат і солодкуватий смак. Однак не слід смажити її до золотистого кольору. Потрібно лише потримати на сковороді доти, поки шматочки не стануть трохи м’якими. Після цього можна додати капусту та інші інгредієнти за рецептом.
- Використовуйте соєвий соус замість солі. Він надає страві ті східні нотки, за які багато людей так люблять китайську кухню.
- Щоб капуста мала більш насичений смак і гарний колір, замість води до неї можна влити томатний сік.
- Обов’язково додайте кілька ложок томатної пасти. Навіть якщо у страві вже є помідори або томатний сік. Паста це особливий продукт, його не можна замінити помідорами. Вона надає капусті (та іншим стравам) особливої насолоди та гостроти. Важливо: вибирати потрібно солодку та гостру пасту.
- У тушковану капусту, як правило, не прийнято класти часник. Але з ним страва набуває зовсім іншого аромату. Спробуйте залишити трохи часнику за 5 хвилин до готовності.
- Замість звичайної тушкованої капусти можна приготувати товсту млинцю на сковороді або запіканку в духовці. Для цього обсмажені до напівготовності інгредієнти (капуста, цибуля, морква) необхідно помістити в миску. Залити збитими в блендері яйцями з борошном та спеціями. На 200 г капусти береться 1 яйце та 1 чайна ложка з гіркого борошна. Отримане тісто можна смажити на сковороді під кришкою. Або викласти у форму для запікання та відправити до духовки на 20–30 хвилин при 200 градусах.
- Чи подобається смак копченостей? Обсмажте на сковороді копчене сало. Можна посмажити копчене м’ясо, реберця або будь-який інший продукт. Жиру має бути багато, щоб він увібрав копчений аромат і смак, а потім віддав його капусті. Для смаження використовують тваринний жир або олію. Копченості потрібно дістати, а в жирі обсмажити овочі.
- Особливий смак має квашена тушкована капуста. Її можна тушити самостійно або додати до свіжої, щоб надати особливої кислинки та запах.
- Якщо наприкінці приготування додати натертий плавлений сир, він швидко розплавиться і надасть страві сирного смаку. Важливо пам’ятати: у сирі вже містяться смакові добавки та сіль, тому солити та приправляти страву потрібно з обережністю.
Тушкована капуста добре поєднується з картоплею, рисом, перловою кашею.