У процесі подрібнення цибулі у повітря виділяються лакриматори. Вони здатні подразнювати слизову оболонку очей і носа. Коли ці речовини вступають у реакцію з повітрям, утворюються сірчисті сполуки. Ці шкідливі сполуки викликають як сльози, так і невелике печіння в очах.
Спосіб №1. Використання холодної води
Лакриматор – це речовина, яка розчиняється у воді. Фахівці стверджують, що вода значно знижує виділення цих речовин у повітря. Щоб уникнути появи сліз, просто змочіть ніж у воді. Також можна спробувати різати цибулю відразу у воді. Для цього необхідно набрати в широкий посуд воду, занурити на дно цибулю і нарізати її. Завдяки цьому лакриматор не входить у реакцію з повітрям.
Перед різкою цибулі можна вмити обличчя водою. Внаслідок цього дорогою до ока лакриматор розчинятиметься у воді, яка зустрінеться на його шляху.
Спосіб №2. Вентилятор
Поруч із обробною дошкою можна встановити невеликий вентилятор. Він здуватиме лакриматор, що міститься у повітрі.
Якщо немає вентилятора, спробуйте увімкнути витяжку або відкрити вікно.
Спосіб №3. Використання плавальних окулярів
Якщо прикрити очі за допомогою плавальних окулярів, то лакриматор просто не зможе до них потрапити. Це виглядає справді смішно, але результат зможе здивувати.
Спосіб № 4. Свічка
Полум’я спалює всі домішки, що містяться у повітрі. Тому деякі домогосподарки перед нарізкою цибулі ставлять біля себе запалену свічку.
Спосіб №5. Правильне дихання
Деякі домогосподарки рекомендують скористатися цим способом. Однак він не завжди є дієвим. Суть цього способу у тому, що треба дихати ротом, а не носом.
Спосіб №6.
Спочатку обробну дошку потрібно посипати сіллю. Після цього можна приступати до нарізки цибулі. Сік, який виділятиметься в процесі різання цибулі, вбирається сіллю. Відповідно, можна убезпечити себе від виділення лакриматора у повітря. Завдяки цьому він не зможе потрапити у вічі.
Спосіб №7. Кухонний комбайн
Це один із найпоширеніших способів. Однак кришка комбайна обов’язково має бути закритою. Блендер для нарізки цибулі не підходить.
Спосіб № 8. Налийте на дошку оцет
Якщо налити на дошку трохи оцту, він зможе нейтралізувати дратівливі речовини. Однак цей спосіб має один недолік. У цибулі може з’явитися характерний присмак та запах.
Спосіб №9. Холод
Фахівці рекомендують попередньо охолодити ніж та цибулю. Для цього його поміщають у холодильник на 10-15 хвилин. Низька температура значно уповільнює реакцію та зменшує виділення їдкого пару.
Це найнадійніші та перевірені способи, які користуються найбільшою популярністю. Однак існує ще безліч інших способів, але вони вважаються менш поширеними та допомагають не всім. Наприклад, можна пожувати жуйку чи петрушку.