Чому деякі люди легко заводять друзів і завойовують довіру незнайомців, тоді як інші зазнають труднощів у спілкуванні навіть із близькими? Відповідь проста: ці люди мають різні комунікативні навички. Якщо ви хочете прокачати свої комунікативні здібності, скористайтеся наступними порадами.
Ніколи не переривайте співрозмовника
Це свідчить про неповагу до нього. Перериваючи людину, ви ніби кажете: «Мені не цікаво, що ти кажеш. Я хочу сказати щось важливіше».
Не закінчуйте речення за іншого
Роблячи це, ви показуєте, що не вірите у його здатність висловити свої думки. Це може викликати роздратування та образу. Краще промовчати у таких ситуаціях.
Повторюйте за опонентом
Якщо ви хочете показати, що дійсно зрозуміли співрозмовника, повторіть його основну думку. Перш ніж погодитись чи заперечити, переконайтеся, що ви правильно зрозуміли сказане. Багато непорозумінь виникають через те, що люди думають про одне, говорять інше, а їхні співрозмовники розуміють третє.
Використовуйте активне слухання
Як згадувалося, важливо бути активним слухачем. Покажіть співрозмовнику, що вам цікаво слухати його, реагуйте на його слова, і він буде вдячний вам за це.
Підтримуйте зоровий контакт
Не відводьте погляд на інші предмети, дивіться на співрозмовника. Дивлячись йому в очі, ви показуєте, що вам цікава його розповідь. Відкладіть усі свої справи та зосередьтеся на розмові.