На жаль, кожна людина рано чи пізно стикається у своєму житті з хамом. Багато людей губляться у подібній ситуації. Але є кілька цікавих психологічних прийомів, що дозволяють виявитися переможцем у словесному протистоянні з грубіяном.
Головне не ображати візаві у відповідь.
«Завалити» питаннями
Вас намагаються образити та принизити? Відразу ж ставте запитання!
«Чому ти вважаєш, що я бездарний?», «Можеш навести конкретні приклади?», «Ти до кожної людини так ставишся?», «А що можеш розповісти про свої успіхи?», «І ти вважаєш, що це серйозні здобутки?»
Запитання обов’язково змусять вашого співрозмовника аргументувати заяви. Звичайно, людина може продовжувати ображати вас і надалі. Але тоді її звинувачення виглядатимуть голослівними. Рано чи пізно вона здасться під «лавиною» запитань.
Погоджуватися
Погоджуйтесь із звинуваченнями візаві. Але робіть це в жартівливій чи навіть абсурдній формі. Говоріть приблизно так: «Ти маєш рацію. Я справді мало заробляю. Мені нема чого їсти, ходжу в лахмітті. Куди мені до тебе – багатія?»
Психологічний трюк хороший тим, що захищається не виправдовується, але при цьому починає виглядати в суперечці краще і ставить опонента в незручне становище.
«Продовжуй»
Спокійно вислухайте грубість на свою адресу. Як тільки співрозмовник закінчить свою промову, скажіть приблизно таке: «Продовжуй. Що скажеш ще?»
В результаті такої «атаки» грубіяни зазвичай губляться. І не дарма, адже вони потрапляють у безвихідь: мовчати – безглуздо, продовжувати образи – теж.