Незважаючи на те, що рисова каша вважається стандартною стравою, її не так вже й просто приготувати правильно. Будь-яка помилка може призвести до отримання не самого апетитного гарніру.
Щоб рис вийшов ароматним і розсипчастим, потрібно дотримуватися кількох простих кулінарних правил. В іншому випадку вийде «розмазня», якою гурмани навряд чи будуть задоволені.
Співвідношення інгредієнтів
Якщо кулінар взявся за приготування білого рису, потрібно дотримуватися наступного співвідношення компонентів: на один об’єм крупи – два об’єми води. А ось для коричневого рису використовується інша формула: на один обсяг крупи – два з половиною обсяги рідини.
Сила вогню
На першому етапі приготування вогонь має бути максимальним. Потрібно це для того, щоб вода якнайшвидше дійшла до кипіння. Як тільки рідина завирує, вогонь слід зробити мінімальним, а каструлю – накрити кришкою.
Варіння на повільному вогні – гарантія того, що крупа дійде до готовності правильно. Йдеться про рівномірність проварювання. Жодних переварених чи сирих рисинок не буде.
Не піднімати кришку
Під час приготування гарніру у багатьох кулінарів-аматорів з’являється бажання зняти кришку, щоб перевірити ступінь готовності страви. Це прагнення цілком зрозуміле. Проте від нього бажано відмовитись. Справа в тому, що з відкритої каструлі вийде пара. У результаті про рівномірне приготування рису можна буде забути.
Дія після того, як рис зварився
Не поспішайте перекладати зварену крупу у тарілку. Потрібно зняти каструлю з плити і залишити посуд у спокої на кілька хвилин. Такий «відпочинок» гарантує збереження у каші м’якості та «пухнастості».