Хліб – продукт, що швидко псується і дуже чутливий до умов зберігання. При неправильному зберіганні він набагато швидше пліснявіє і черствіє. У цій статті наводяться правила та тонкощі, які повинен знати кожен, щоб не викидати хліб раніше.
Правило перше: жодного целофану
Целофанові пакети не підходять для зберігання хлібобулочних виробів. Цей матеріал не пропускає повітря, тому всередині пакета накопичується конденсат, підвищується вологість. А вологе середовище – найкраще місце для життєдіяльності цвілевих грибків.
Правило друге: покласти у пакет
Хліб необхідно захистити від зовнішнього середовища, щоб на нього менше потрапляло бактерій та спорів цвілевих грибків. Потрібно вибрати матеріал, який пропускає повітря, щоб усередині не підвищувалася вологість. Найкращий варіант – паперовий пакет. За старих часів для цієї мети використовували лляну або бавовняну тканину, так що рукоділки можуть пошити спеціальний лляний або бавовняний мішечок.
Правило третє: для хлібниць також є правила
Якщо ви кладете хліб у хлібницю, пам’ятайте про кілька тонкощів. Не рекомендується тримати в одному відсіку різні види хліба, тому що у кожного різний термін придатності та різні характеристики. Наприклад, житній хліб швидше псується, аніж бородинський, а білий здатний довше пролежати без появи цвілі. Але якщо на одному хлібі з’явилася пліснява, вона потрапить на інші буханці, прискоривши їх псування.
Ідеальна хлібниця та, яка має кілька відсіків. Якщо їх немає, кладіть різні види хліба у різні пакети.
Правило четверте: холодильник лише у крайньому випадку
У холодильнику хлібобулочні вироби миттєво черствіють, тому тримати хліб для вживання треба за кімнатної температури.
Зате цвілеві гриби за низької температури розмножуються дуже повільно. Холодильник дозволяє зберегти буханець придатний для вживання до 7 діб. Якщо у вас виникла потреба зберегти хліб або батон тривалий час, можна покласти їх у холодильник у целофановому пакеті, але зробивши кілька отворів, щоб продукт міг дихати.
Правило п’яте: можливе заморожування
І чорний, і білий хліб можна заморожувати, якщо виникла потреба. Після розморожування він швидко черствіє, тому краще наперед нарізати буханець на порційні шматки, щоб розморожувати тільки необхідну для вживання кількість.
Сьогодні у продажу можна знайти хліб, який не псується тиждень навіть у теплі. Такий ефект досягається шляхом додавання консервантів. Тут кожен вирішує собі, що у пріоритеті. Але пам’ятайте: якщо продукт псується швидко, значить, у ньому немає шкідливих добавок або їх мало.