Одним із способів переробки та зберігання врожаю яблук є сушіння. У порівнянні з усіма іншими, сушіння дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин, що передбачає тривале зберігання без втрати якості. Але дещо про цей спосіб обробки дізнатися не завадить.
У чому зберігати сушені яблука
Зазвичай для цього використовують скляні банки, мішки з тканини, дерев’яні ящики, кошики і контейнери з пластику. Найнадійніший із них, тобто той, що дозволяє зберігати сухофрукти не один рік, – це банки та контейнери. Це практично герметична тара, в якій не заведуть ні жучки, ні черв’ячки, ні інші козявки.
Як підготувати яблука до зберігання
Мало просто нарізати фрукти та довести їх до потрібного стану в електросушарці чи іншим відомим способом. Не менше уваги потрібно приділити самій тарі. Якщо це скляні банки, їх потрібно помити і добре висушити на сонці.
Пластикові відра та контейнери потрібно ретельно відмити та очистити від усього, що в них могло зберігатися, тим більше якщо це були якісь ароматні спеції чи продукти. Такий посуд обов’язково провітрюють, тому що пластик надовго вбирає запахи.
Де зберігати
Краще залишити сухофрукти в сухому і добре провітрюваному приміщенні. Бажано далеко від продуктів із яскравими запахами. Таким умовам відповідає суха темна комора або кухонна шафка. Для сухофруктів потрібно відвести місце на верхній полиці – там вологість є нижчою. Якщо яблука зберігатимуться в мішках, їх бажано підвішувати.
По сусідству можна розмістити упаковку солі, яка відмінно поглинає вологу та не здатна вплинути на смак та аромат сушених яблук. Щоб підстрахуватися на випадок появи комах у банках, можна зберігати яблука разом із листочками м’яти чи базиліку, які не зіпсують сухофрукти.