Зберегти свіжість болгарського перцю надовго можна без будь-яких хитрощів. Достатньо дотримуватися деяких правил, і тоді запаси пролежать на балконі, у підвалі, коморі або в квартирі навіть без заморозки.
У підвалі чи коморі
Якщо є така можливість, то на тривале зберігання у льох або в комору можна відправити лише стиглі овочі. Саме сховище має відповідати наступним критеріям:
- вологість повітря не вище 90%;
- температура повітря 10-12 градусів за Цельсієм;
- а ще необхідно забезпечити нормальну вентиляцію та виключити попадання на плоди прямих сонячних променів.
Крім того, потрібно застелити ящики папером, овочі викладати в один шар, присипаючи зверху тирсою. В одному ящику не повинно бути більше 2-3 шарів. Можна помістити перці в поліетиленові пакети, але для початку овочі потрібно загорнути в папір. Так овочі пролежать до двох місяців, але періодично слід проводити контрольний огляд.
На балконі
Тут запаси можуть пролежати 1,5-2 місяці, якщо розмістити їх у ящики. Дно також вкривають папером або тирсою. Температурні умови становлять 8-12 градусів Цельсія, овочі повинні зберігатись у темряві. Накривати їх краще мішковиною.
В холодильнику
На жаль, навіть у спеціальному контейнері холодильника перці навряд чи протримаються довше, ніж 3-4 тижні. Перед приміщенням для зберігання їх протирають вологим рушником, укладають у поліетиленовий пакет з отворами, зав’язують і укладають у контейнер. Для захисту від вологи плоди обертають папером.
Щоб продовжити термін зберігання, можна натерти перці олією. А ось для незрілих перців ці приклади зберігання не підходять.