Смаки морозива нескінченні: від класичної ванілі, зеленого чаю та солоної карамелі. Але смак – не єдина привабливість цього замороженого десерту. Текстура забезпечує більшу частину чуттєвої привабливості морозива, і воно неймовірно ефемерно: міцне на ложці, але кремове у роті, коли тане.
Розуміння того, як досягти цього смачного поєднання, є ключем до того, щоб зробити морозиво смачним удома.
Як виготовляється морозиво
Щоб перетворити вершки та молоко на морозиво, слід додати цукор, ароматизатори та іноді яєчний жовток, а потім суміш охолодити, збити та заморозити. Усе це відбувається у два окремих етапи.
Змішування
Спочатку молоко, вершки та цукор нагрівають до розчинення цукру. Суміш охолоджують, а потім додають ароматизатори. Для більш насиченого смаку морозива на основі заварного крему, також відомого як французький, гарячу суміш вершків та цукру додають у яєчні жовтки, а потім повертають на вогонь, щоб загуснути яєчні білки та вбити всі бактерії.
Заморожування
Далі рідке морозиво потрапляє в лоток для зберігання і вирушає до морозильної камери, де стоїть протягом 7 годин.
Що надає морозиву кремової текстури
Кремоподібність морозива залежить від розміру кристалів льоду, що утворюються під час заморожування. Чим менші кристали, тим м’якша текстура.
Як зробити морозиво: простий рецепт
Зробити морозиво легко. Вам знадобиться 8 годин, з яких 7-це час очікування застигання.
Що для цього потрібно:
- 200 мл молока;
- 200 мл вершків 30-33%;
- 4 жовтки;
- 70 г цукру;
- ванілін.
Приготування:
- Для початку необхідно нагріти молоко і додати до нього збиті жовтки із цукром.
- Постійно помішуючи, заварити крем, за консистенцією він має вийти як сметана.
- Збийте вершки та обережно змішайте з охолодженим жовтковим кремом та ваніліном.
- Перекладіть суміш у лоток та заморозьте.
Через 7 годин можна смакувати ніжне морозиво.
Як уникнути занадто твердого морозива
Домашнє морозиво найкраще їсти після початкового застигання, оскільки його консистенція найкраще підходить для поїдання, а смак завжди найкращий, коли воно свіже. Якщо з’їсти через кілька годин після застигання немає можливості, можна залишити в морозильній камері і з’їсти пізніше, але морозиво може застигнути сильніше, ніж необхідно для комфортного вживання.
Нижче наведено кілька порад, які допоможуть запобігти занадто сильному застиганню морозива:
- Переконайтеся, що суміш морозива була охолоджена та витримана належним чином перед початком процесу заморожування. Якщо суміш недостатньо охолоджена, під час заморожування можуть утворитися більші кристали льоду.
- Вживання занадто великої кількості цукру може призвести до того, що морозиво стане занадто жорстким. Обов’язково уважно слідуйте рецепту, оскільки нестача цукру робить морозиво м’яким.
Якщо морозиво збивати недостатньо швидко, можуть утворитися великі кристали льоду, що призведе до того, що морозиво сильно твердне. Чим швидше збивати, тим більше повітря потрапляє у суміш, це допомагає йому не замерзнути.
Якщо ви намагаєтеся приготувати трохи полегшену версію морозива та використовуєте в рецепті молоко замість вершків або 50/50. Можливо, у суміші для морозива недостатньо жиру. Жир не замерзає, тому морозиво стає гладкішим. Спробуйте збільшити кількість жиру, використовуючи вершки або суміш вершків із молоком замість чистого молока.
Щоб морозиво не замерзло, до суміші можна додати трохи спирту, оскільки алкоголь не замерзає. Це допоможе йому не дуже твердіти. Додайте в суміш 1 або 2 столові ложки горілки безпосередньо перед початком збивання та заморожування. Горілка є добрим вибором алкоголю, оскільки вона прозора і не має смаку, тому не вплине на зовнішній вигляд і не погіршить смаку морозива.
Ще кілька порад щодо приготування чудового морозива
Прості поради від майстрів допоможуть приготувати найсмачніше морозиво вдома:
- Охолодіть все, включаючи вставну миску, інструменти та суміші.
- Використовуйте кокосове чи рослинне молоко, якщо хочете отримати морозиво без молочних продуктів.
- Не заощаджуйте на цукрі і не відмовляйтеся від стабілізаторів.
Завдяки цим рекомендаціям ви зможете готувати вдома смачне морозиво хоч щодня.