Розсольник – нащадок іншого супу, який готували за принципом юшки, але в кінці варіння додавали розсіл і огірки, щоб надати кислуватий смак. Пізніше так само почали готувати супи на м’ясному бульйоні, які називали розсольником. Принцип приготування страви є простим, але є речі, які потрібно знати, щоб отримати смачний і ароматний суп.
Перше: солоні огірки
Якими б смачними не були мариновані огірки, для справжнього розсольника потрібні солоні та розсіл від них. Саме ці інгредієнти надають розсольнику неповторну кислинку, отриману в результаті природного бродіння. Жодний оцет чи інша кислота не здатні імітувати цей смак.
Друге: правильна комбінація м’яса та крупи
У розсольнику обов’язково має бути крупа. Класичний варіант – яловичий бульйон та перлівка. З курятиною краще поєднується рис. Для гусячого або качиного бульйону можна взяти ячну крупу.
Для вегетаріанців і людей, які дотримуються посту, підійде варіант із грибами замість м’яса. До грибів можна додавати і перловку, і рис.
На замітку: перловку рекомендується варити окремо, тому що при тривалому варінні з м’ясом змінюється колір продуктів.
Третє: не солити
За солоність у цьому супі відповідає розсіл. Саме з його допомогою варіюється ступінь кислоти та солоності. У класичному варіанті розсолу потрібно взяти 1/3 загального обсягу. Але кожен має знайти свою золоту середину, адже сам розсіл може відрізнятися за смаком, та й особисті переваги теж слід враховувати.
Четверте: ароматні трави
За старих часів люди віддавали належне не тільки розсолу, але також пряним травам і коренеплодам. У розсольник додавали пастернак, кореневу петрушку, чебрець, цибулю, лавровий лист і т.д. Пікантності супу додає і чорний перець горошком. Тут не можна дати чіткої рекомендації, адже все залежить від смакових переваг конкретних людей. Тому експериментуйте, щоби знайти свій ідеальний варіант.
П’яте: дати час
Щоб смак розкрився, а суп вийшов насиченим та ароматним, слід дати розсольнику постояти після приготування. Ця страва, як і борщ, стає смачнішою наступного дня, тому що всі інгредієнти просочуються смаком та ароматом один одного.
Якщо подати розсольник відразу ж, він може виявитися різким, але за кілька годин його смак стане однорідним, м’якшим і ніжнішим. Подають розсольник зі сметаною та свіжим хлібом. Можна додавати зелень на свій смак.