Приготувати лаваш самостійно може будь-хто. Є багато рецептів, деякі з них містять «зайві» інгредієнти, перетворюючи лаваш на тонкий великий коржик або подобу коржа. Але все набагато простіше.
700 г борошна потрібно висипати в ємність і додати 1 чайну ложку солі. У борошно влити 400 мл окропу, додати 3 столові ложки олії. Ретельно перемішати лопаткою чи вилкою. Замісити тісто. Воно має бути однорідним, м’яким та еластичним. Тісто залишити на 30 хвилин, щоб набрякла клейковина.
Тісто, що відпочило, необхідно розділити на невеликі шматочки вагою приблизно 50 г. Однак тут все залежить від того, де ви випікатимете лаваші. Якщо є тільки невелика сковорода, то треба ділити на менші шматочки. Якщо сковорода велика або спеціальна опукла сковорода, можна робити шматочки побільше.
Що потрібно знати
- Якщо у вас немає спеціальної опуклої сковороди, беріть звичайну. Але вона має бути з товстими стінками.
- Розкочувати тісто потрібно дуже тонко, щоб крізь нього просвічувалися пальці руки.
- Обсмажуйте з кожного боку до появи золотистих плям на бульбашках, що утворюються. Рахунок іде на секунди.
- Не пересушіть лаваш. Він повинен шелестіти, як папір, але залишатися еластичним. Ідеальний лаваш можна зім’яти, як аркуш паперу, а потім випрямити. На ньому не залишиться тріщин та заломів.
- Лаваші необхідно складати стопкою, збризкуючи їх пульверизатором. Тут важливо, щоб вони не пересохли, але й не намокли. Більше необхідно збризкувати по краях, менше в середині.
Зберігаються лаваші у холодильнику 7 днів. У морозильній камері до 6 місяців.