Чим поганий низький рівень емоційного інтелекту? Мабуть, достатньо лише сказати, що такі люди мають проблеми у спілкуванні, оскільки їм не завжди зрозумілі почуття навколишніх людей. Вони не вміють слухати та сфокусовані на власних інтересах.
Поради щодо розвитку емоційного інтелекту
Дізнайтесь себе ближче
Для самоаналізу і самопізнання спробуйте записувати події і емоції і почуття, що послідували за ними, протягом певного періоду часу, наприклад, тижня. Описуйте, що ви відчуваєте після пробудження після того, як вип’єте свою першу чашку кави або після зустрічі з друзями.
Зверніть увагу на те, як ваше тіло реагує на різні емоції
Коли ви закохані, ви відчуваєте метеликів у животі? Як ви реагуєте на стрес: ви плачете чи ламаєте речі навколо себе? Що відбувається з вашим тілом, коли ви втомилися? Що ви відчуваєте після сильних емоційних переживань?
Знайдіть взаємозв’язок між своїми емоціями та поведінкою
Наприклад, коли ви злі, ви можете вихлюпнути свій гнів на оточуючих. Якщо вам соромно, можливо, уникаєте спілкування з іншими людьми. Проаналізуйте ці зв’язки та визначте, що ви хотіли б змінити.
Знайдіть те, що принесе вам позитивні емоції
Це може бути щось на зразок відвідування улюбленого місця для сніданку, насолоди чашкою гарячої кави або навіть посмішка дитини. Коли вам знадобиться позитивна енергія, зверніться до цих джерел.
Будьте максимально відкритими у спілкуванні з іншими людьми
Намагайтеся бути максимально відкритими, спокійними та чіткими. Зрозуміло, ви можете аргументувати свою позицію, а от давити не варто.
Подивіться телевізійні дебати
Щоб навчитися приймати інші точки зору, виконайте таку вправу: під час перегляду телевізійних дебатів, спочатку встаньте на бік одного опонента, а потім іншого. Це допоможе зрозуміти обидві сторони суперечки.
Розвивайте емпатію
Намагайтеся ставити себе на місце інших і уявляти, які емоції можуть відчувати, як можна їм допомогти.