Готування потребує часу та терпіння, яких багатьом із нас часто не вистачає. З покоління в покоління люди передавали поради та секрети з приготування їжі, але про те, як швидше закип’ятити воду рідко хто згадує. Так, всі і так знають лайфхаки, що прискорюють процес нагрівання, але постійно про них забувають.
Лайфхак перший: широка ємність
Вода закипить набагато швидше, якщо залити в широку ємність. Площа нагріву буде більшою, товщина води менша. Цей метод добре підходить для варіння дрібних шматків овочів, наприклад, таких як спаржа або морква. Так само можна зварити і дрібну картоплю, склавши її в широку каструлю одним шаром.
Лайфхак другий: використовуйте кришку
Як тільки вода в каструлі починає нагріватися, гаряче повітря випаровується. Адже воно бере участь у нагріванні, прискорюючи закипання. Коли тепле повітря випаровується, верхній шар води остигає.
Тому накрийте кришку кришкою, що дозволить гарячому повітрі залишатися в замкнутому просторі і допоможе нагрівати вміст ємності набагато швидше.
Лайфхак третій: використовуйте лише необхідну кількість води
Навчіться використовувати стільки води, скільки вам дійсно потрібно. Якщо ви готуєте вівсянку чи одне яйце, 2 літри води кип’ятити не потрібно. Чим менше рідини ви візьмете, тим швидше вона закипить. Це заощаджує не лише час, а й гроші, які йдуть на оплату водопостачання та газу чи електрики. Можливо, вам здається, що сума невелика, але подумайте, скільки води ви перевитрачаєте за рік. За ці гроші можна було б купити щось недороге, але корисне та приємне.
Лайфхак четвертий: гаряча водопровідна вода
Якщо вас не цікавить економія на комунальних послугах, а час має першорядне значення, можна набирати відразу гарячу воду з-під крана. Це значно пришвидшить процес.
Лайфхак п’ятий: чайник
Це найкращий спосіб заощаджувати все – і воду, і час, і нерви, тому що не потрібно стежити, коли вода закипить. У чайнику вода закипає швидко і, як правило, має сигнал. А у електричного приладу передбачено автоматичне вимкнення.
Замість того, щоб витрачати час на маніпуляції з каструлею (налити, закрити кришкою, постійно заглядати під кришку, щоб дізнатися, чи вода закипіла), можна нагріти воду в чайнику і вилити її в каструлю.
Існує міф, що свідчить, що додавання солі прискорює закипання. Насправді додавання солі у воду підвищує температуру кипіння.