Без солі ми не можемо уявити багато страв. Сіль може надати стравам смаку, але тільки якщо ви насипаєте її в потрібній кількості. Надлишок солі у страві може бути сприйнятий нашими смаковими рецепторами як щось неїстівне. Однак є кілька способів видалити надлишки солі зі страви, особливо з супу.
Якщо в кінці приготування суп здається вам надто солоним, можна додати до нього яблуко. Просто попередньо вимийте його та розріжте на чотири частини. Готуйте суп із яблуками протягом десяти хвилин, після чого видаліть фрукти, щоб у блюді не з’явився яблучний присмак.
Старий патент на знесолення супу полягає у додаванні до нього сирої картоплі. її потрібно очистити від шкірки та покласти в суп повністю. Суп із картоплею вариться 10 хвилин, потім картопля виймається.
У киплячий суп можна покласти пакетик сирого рису. Особливо якщо рис стане у нагоді на вечерю. Готуйте протягом 10 хвилин, після чого вийміть його з супу.
Рішення для зменшення солоності супу полягає також у його розведенні. Просто додайте в каструлю трохи гарячої води. Однак слід враховувати, що разом із солоним смаком будуть розведені й інші смакові якості супу.
Сметана чи натуральний йогурт також допоможуть нейтралізувати солоний смак супу. Використовуйте для ароматизації супу або додайте по ложці в кожну тарілку.
Пам’ятайте, що легше додати сіль у блюдо, ніж видалити надлишки солі. Тому додавайте сіль помірно. На тарілці кожен може приправити страву на свій смак.
Додайте зовсім небагато солі на початку приготування супу чи іншої страви, щоб вона м’яко просочила інгредієнти страви.
Подбайте про приправи до страви ближче до кінця приготування. Це пов’язано з тим, що більшість страв, особливо супи, готуються на питній воді. Коли під час приготування супу випаровується багато води, він стає солонішим.