Будь-яка господиня, замість того, щоб «стирчати» на кухні біля мийки чи плити, мріє зайнятися чимось благороднішим – хобі, сім’я, відпочинок. І щоб обставини не були сильнішими за нас, потрібно запам’ятати та впровадити в життя 6 простих правил приготування, що заощадять час, проведений на кухні.
1. Як купувати продукти
Найкраще це робити не більше 2-4 разів протягом місяця. Помічено, що, якщо робити основні покупки рідко, але в повному обсязі, то потім можна заощадити до 30% коштів сімейного бюджету, з’являючись у магазині лише за такими дрібницями, як хліб, молоко та свіжі фрукти.
2. Не думати про їжу
Як говорив О. Бендер, «не робіть із їжі культу». Простіше скласти меню на тиждень і тоді окрім економії коштів можна заощадити час на готуванні. Але головне, не доведеться ламати голову «що приготувати».
3. На кухні не метушіться
Для цього потрібно завжди утримувати робочі поверхні в чистоті та порожнечі. А перед приготуванням обіду або вечері заздалегідь дістати продукти і все необхідне начиння.
4. Заготівлі
Це базис. Така проста річ, як відварений і заморожений буряк, натерта і заморожена морква і т. д., заощаджують на одній страві від 10 до 20 хвилин часу.
5. Сервірування
Якщо щось пішло не так і хтось із домочадців не планував їсти на вечерю те, що ви приготували, подайте це гарно. Ефектне сервірування саме по собі робить страву смачнішою і апетитнішою, навіть якщо на тарілці ненависна багатьма броколі.
6. Хто миє посуд
Встановіть жорстке правило: хто готує, той миє. Тоді в будинку швидко з’явиться посудомийна машина або питання з приготуванням вирішиться саме собою.