Солоне сало – продукт, улюблений багатьма. Посиденьки на кухні та домашні застілля не обходяться без нього. Кожна господиня має свій рецепт приготування сала і фірмовий секрет, що робити, щоб сало вийшло і смачним, і ніжним, і з м’якою шкіркою.
Як смачно засолити сало
Сало можна солити різними способами. Для тих, хто любить поласувати солоним салом, цей рецепт точно сподобається. Приготувати сало в розсолі абсолютно нескладно, а результат завжди приголомшливий. Таку свинячу грудинку можна подавати з картоплею, хлібом, маринованою цибулею, часником.
Беремо шматок сала вагою 1-1,5 кг. Але спочатку приготуємо розсіл. У невелику каструлю вливаємо 1 л води, кладемо 2 лаврові листки, 100 г солі на кожен кілограм сала. Додаємо 5 горошин запашного перцю, ½ ч. ложки чорного перцю горошком, 1 ч. ложку насіння коріандру.
Перемішуємо, ставимо на плиту, доводимо до кипіння і нехай залишиться 3 хвилини, знімаємо з вогню і даємо охолонути. Окремо нарізаємо голівку часнику пластинками.
Підготовлене сало нарізаємо на шматки шириною приблизно 5 см, завдовжки – 10-15 см.
На дно контейнера викладаємо пошарово часник та шматки сала, заливаємо розсолом і зверху ставимо гніт, залишаємо на столі на 2 дні. Потім прибираємо гніт, закриваємо кришкою та відправляємо в холодильник ще на 2 дні.
Спосіб зберігання сала
Готове сало обсушуємо та зберігаємо в холодильнику у сухій ємності 2 тижні, у морозилці у пергаменті – до 1 року.