За старих часів сир був неминучим супутником мандрівників, оскільки не псувався довше, ніж, наприклад, м’ясо. Однак сучасні сири можуть покритися пліснявою за пару днів навіть у холодильнику. Багато залежить від сорту та технології приготування. Але організувавши правильні умови, можна значно продовжити термін зберігання.
Зберігання у холодильнику
Якщо ви купили продукт, запакований у поліетилен, не поспішайте класти його в холодильник. Конденсат зазвичай накопичується у фользі або харчовій упаковці. А у вологому середовищі швидше розмножуються бактерії та грибки. Звідси поява неприємного запаху та плісняви. Краще приготувати скляну банку або емальовану ємність і перекласти сир, щільно закривши кришкою. Посуд має бути чистим і сухим.
Якщо використовувалося вакуумне пакування, то порушувати її цілісність не варто до того, як будете вживати продукт у їжу. Але після розкриття упаковки шматок, що залишився, краще зберігати в банці.
Ідеальна температура для зберігання сиру – від 0 до +5 градусів.
На замітку: жирний сир зберігається менше, ніж продукт із мінімальним вмістом жиру.
Щоб сир довго залишався свіжим, варто вдатися до хитрощів. Покладіть кілька шматочків рафінату в ємність для зберігання. Цукор добре вбирає вологу. У міру відволожування цукор слід міняти.
Що робити з великою кількістю сиру
Добре, якщо шматочок сиру можна купити у будь-який час. Але що робити людям, які живуть далеко від великого міста та закуповують велику кількість продуктів за один раз, бо в місцевому магазині вибір невеликий? Або коли родичі привозять голівку сиру у подарунок? В цьому випадку допоможе заморожування.
Продукт може зберігатися у морозильній камері кілька місяців. Заморожування не сильно вплине на його смак.
Після розморожування сир слід відразу ж вживати, оскільки його не можна повторно заморожувати і довго зберігати. Тому рекомендується одразу нарізати головку на порційні шматочки.
Чи можливе зберігання без холодильника
Тверді сорти можуть зберігатися у прохолодному темному місці (наприклад, у підвалі). Чим твердіший сир, тим довше термін його зберігання.
Щоб продовжити термін, продукт слід загорнути в пергаментний папір або спеціальний папір для пакування сиру, який запобігає його висиханню, але дозволяє дихати, що виключає накопичення конденсату.
Що робити, якщо на сирі все ж таки з’явилася пліснява? Якщо це м’який продукт, то плісняві грибки швидко проростають усередину шматка, тому вживати такий продукт не можна. Але на твердих сортах пліснява утворюється лише на поверхні. Верхній шар можна зрізати, а внутрішню частину вживати.