У кулінарії томати використовуються регулярно. Можна приготувати томатну пасту, соус, борщ та інші страви. А якщо заздалегідь зняти шкірку з томатів, процес приготування значно спрощується. Справа в тому, що шкірка не піддається термічній обробці, також вона впливає на смак.
Кухонним ножем
Очищення шкірки кухонним ножем – це один із найпопулярніших способів. Назвати його швидким або простим не можна, але, якщо трохи пристосуватися, вдасться швидко чистити. Процес виглядає так.
- Тупою стороною ножа розділити томат на 4 частини. Важливий момент: не можна залишати надрізи, повинні з’явитись відповідні сліди від ножа.
- Кожну частину шкурки потрібно акуратно підчепити ножем і очистити.
Метод покаже хорошу ефективність, коли кожен звикне правильно натискати на шкірку томатів.
Овочечистка
Овочечистка – це універсальний пристрій, який можна сміливо використовувати. Є кілька особливостей чищення за допомогою такого інструменту:
- леза повинні бути гострими, інакше зняти шкірку без бризок і зусиль не вийде;
- попередньо томати можна нарізати на кілька частин. Завдяки цьому шкірку буде простіше зняти;
- краще використовувати середньостиглі томати. Якщо вони м’які або перезріли, то, знімаючи шкірку, томати швидко розваляться і перетворяться на воду з м’якоттю.
Застосовуючи овочечистку, не можна поспішати. Згодом з’явиться досвід та чітке розуміння того, як потрібно тримати інструмент.
Температурна обробка
Ошпарювання окропом – це простий спосіб, який використовують багато господинь на кухні. Інструкція з очищення виглядає так.
- У окріп поміщаються томати в шкірці. Вони мають вільно плавати. Багато людей просто обдають їх окропом, проте хорошого ефекту досягти в цьому випадку не вийде.
- Овочі опускаються на 20 секунд на окріп.
- Після цього овоч опускається у холодну воду.
Після остигання зняти шкірку не складе жодних зусиль. Достатньо зробити надріз та акуратно потягнути за край. Різкий перепад температури значно розм’якшує шкірку, причому смакові якості томатів не змінюються. Головне – довго не тримати помідори в окропі.
Обробка парою
Метод нагадує термічну обробку. Для обробки парою можна використовувати пароварку або використовувати спеціальні насадки для каструлі. До цього способу варто поставитися насторожено. Справа в тому, що ошпарювання парою має тривати близько 60 секунд. Якщо вплив пари буде занадто сильним, смакові якості помідорів можуть змінитися.
Мікрохвильова піч
Використовуючи НВЧ можна за один раз очистити до 5 томатів. Інструкція наступна:
- помідори надрізаються по всій поверхні;
- вирушають у мікрохвильову піч на 30 секунд;
- після обробки томати потрібно дістати та почистити.
Такий спосіб можна назвати одним із найпростіших, проте варто пам’ятати про те, що смакові якості томатів трохи змінюються через вплив НВЧ.