Жорстка вода або інші причини призводять до того, що ванна та інші предмети у ванній кімнаті жовтіють та покриваються нальотом. Щоб інтер’єр залишався постійно світлим і сяючим, прибирання тут доведеться проводити частіше, ніж хочеться. Але щодо самої ванни, то повернути їй білизну можна.
Досвідчені господині розповіли, як упорядкувати сантехніку без особливих труднощів і витрат на купівлю побутової хімії.
Складні забруднення
- Потрібна жорстка губка і товстий шар порошку, що чистить, яким посипають плями і залишають на 10-15 хвилин. Після цього можна виводити сліди бруду і іржі, а потім потрібно обробити ванну хлорним відбілювачем або іншим засобом, що містить хлор.
- Для делікатного чищення емалі можна використовувати засоби промислової хімії, призначені для видалення вапняного нальоту, іржі, слідів жиру та мила.
Але можна обійтися домашніми способами.
Сода
Потрібно змішати у співвідношенні 1:1 харчову та кальциновану соду, додати трохи води, щоб вийшла суміш, схожа за складом на пасту.
Її наносять на ділянку, яку необхідно очистити і залишають доки паста повністю не висохне. Після цього її змивають лимонною кислотою (водний розчин) або оцтом.
Лінивий спосіб
Можна набрати повну ванну води та розчинити в ній кисневий відбілювач. У такому вигляді ванну залишають на ніч, а потім зливають воду та протирають поверхню губкою.