Які банани краще купувати – зелені, жовті чи перезрілі: кожен вид має переваги

Банани – дуже популярний тропічний фрукт, яким ми не можемо насититися. Проте їхня користь залежить від кількох факторів, в основному від ступеня стиглості.

Зелені, жовті або вже коричнюваті, вони різняться за смаком, консистенцією та просто за вмістом вітамінів та інших речовин. Сьогодні ми можемо їсти їх цілий рік, але кожен етап їхнього життя надає їм трохи іншого смаку. 

Банани зазвичай люблять за простоту в користуванні та “чистоту” споживання. Їх можна їсти практично скрізь, шкірка дозволяє не бруднитися, і в цілому з ними зручно поводитися. Крім того, вони хороші для більш тривалого зберігання, а не лише для швидкого вживання.

Природна криниця здоров’я

Крім вищезгаданої практичності, вони є джерелом багатьох переваг для здоров’я та харчування. Насамперед, це відмінне і природне джерело калію, яке протидіє гіпертонії. Далі йдуть магній, клітковина, білок, вітаміни (особливо В6 та фолієва кислота). Це та інший зміст залежить тільки від стиглості самого фрукта.

Недозрілі, тобто ще зелені

Вони дуже тверді, не солодкі, містять найменше цукру і найбільше крохмалю. Їхня консистенція викликає відчуття липкості при надкушуванні, що робить їх придатними для діабетиків та дієтиків. Вони вже помітно солодші, а також легше засвоюються. Загалом це хороший вибір для діабетиків та всіх, у кого різна чутливість до інсуліну.

Магія жовтих бананів

Ті, в яких немає і сліду зелені, вже вважаються цілком дозрілими. Вони яскраво-жовті, без плям і дуже солодкі. Вони містять багато клітковини та вуглеводів і швидко наситять вас. Це робить їх ідеальною закускою практично за будь-яких умов. 

Вони чудово підходять для дітей, а також під час або після хвороб для заповнення необхідних речовин в організмі.

Зберігайте їх у прохолодному, темному місці, тоді вони не так швидко дозріють. Зазвичай їм потрібно лише три дні.

Як правило, чим темніший банан, тим він солодший. М’якуш цього фрукта зазвичай дуже ніжний і чутливий до будь-якого зовнішнього впливу. 

Коричневі банани

Коричневі та перестиглі банани фантастично гарні у тортах, млинцях та інших видах теплової обробки. Цей фрукт є одним із найлегше засвоюваних, а також благотворно впливає на загальний імунітет організму. Їхня протиракова дія – не менш обговорювана тема.

Можливі варіанти вживання

Наприклад, випийте банановий смузі, приготований з натуральним йогуртом та невеликою кількістю кориці – це чудовий вибір для швидкого сніданку. Поєднання банана та вівсянки – це вже класика, яка зарядить вас гарною порцією енергії та надовго збереже ситість. Банани чудово поєднуються з млинцями.

Вас також зацікавить

Популярне