Перед приготуванням крупи потрібно мити – про це, напевно, знає більшість домашніх господинь, але не всі знають, навіщо і які саме. На перший погляд, все дуже просто. Засипавши в каструлю крупи прямо з пачки, можна зварити кашу з пилом, сміттям і комахами, що випадково виявилися там. Насправді все трохи складніше, адже саме після промивання деякі крупи дозволяють розкрити весь свій смак.
Навіщо мити крупи
Крім самої крупи в упаковці напевно виявиться лушпиння, всілякі залишки рослинності та інші домішки, пил і, можливо, комахи. Найчастіше таке нещастя трапляється з перлівкою та гречкою, пшоном та рисом, горохом, квасолею, сочевицею та іншими бобовими.
Щодо бобових, то їх не просто промивають калька раз у воді, а й обов’язково вимочують – так зерна легше засвоюються організмом.
Перед приготуванням пшона і рису крупи також полощуть у кілька прийомів, поки вода після промивання не стане повністю прозорою. Позбавившись борошнистості, можна зварити розсипчасту кашу.
Крім того, пшоно, перловку та гречку промивають у теплій воді.
Не потрібно промивати
Булгур, кускус, манка, геркулесові або вівсяні пластівці не вимагають промивання. Процедура може позначитися на смакових якостях страви, а манка буде непридатна до приготування.