Неділя, 29 Вересня

Цього разу ми прислухаємося не до голосів із потойбічного світу, а до прагматичних розрахунків, які обчислювали як науковці, так і комп’ютерні програми. Адже, незважаючи на те, що Армагеддон так і не прийшов ні 2000-го, ні 2012 року (як це передбачав Нострадамус та календар майя), його, як і раніше, чекають — лише в інший час.

Стівен Гокінг – штучний інтелект

Хоча фізик і не заперечував, що кінець життя на Землі може настати через ядерну або біологічну зброю, особливі побоювання у нього викликали системи, що самонавчаються. Сьогодні людина контролює інтелект, але хто знає, що трапиться завтра, чи не породять машини нову форму життя? І чи не станеться так, що штучний інтелект поступово захопить управління економікою, наукою, зброєю та суспільством загалом?

Суперкомп’ютер – забруднення

Так званий Римський клуб – об’єднання представників світової еліти – в 1937 замовив створити Суперкомп’ютер. Машину назвали World One та навчили її складним обчисленням, які допоможуть передбачити розвиток глобальних процесів на планеті Земля. Серед змінних, якими оперує програма, — рівень народжуваності, екологічні норми та споживання ресурсів, завдяки яким World One вже передбачив скорочення видобутку природних копалин та кризу на початку 2020-х років.

Прогнози на апокаліпсис у нього не дуже оптимістичні: за розрахунками суперкомп’ютера, «цивілізоване життя, яке ми його знаємо на цій планеті, перестане існувати» до 2040–2050 років. Виною цьому стануть забруднення (не уточнюється, які саме), які отруять планету і призведуть до масової загибелі частини населення.

Вчені – перенаселення планети та глобальне потепління

Цю цифру сучасні вчені вирахували за формулою свого попередника — математика Хайнца фон Ферстера, який понад півстоліття тому назвав точну дату кінця світу — 13 листопада 2026 року. До неї він прийшов, вивчаючи два параметри популяції живих істот – тривалість життя та фертильність.

Ферстер прогнозував, що в період між 2020 і 2050 роками населення Землі збільшиться настільки, що на планеті не залишить ресурсів прогодувати всіх. Крім того, за його розрахунками, Земля на той момент настільки нагріється газами промислових викидів, що існування на ній виявиться нестерпним.

Сьогодні американські вчені розрахували «підлітний час» апокаліпсису, підставляючи у формулу Ферстера актуальні дані і «відклали» кінець світу як мінімум до 2300 року.

Біологи – давні віруси

До речі про глобальне потепління — вчені б’ють на сполох про те, що з таненням льодовиків на людство можуть чекати неприємні сюрпризи у вигляді бактерій і мікробів. Піддавшись «шоковій заморозці» багато століть тому, вони чудово збереглися до наших днів — варто мікроорганізмам лише відтанути, як вони почнуть активно розмножуватися у сприятливому середовищі.

Чи готовий людський імунітет до викликів із далекого минулого, невідомо. Оптимісти вважають, що стародавні віруси допоможуть розробити антибіотики нового покоління, песимісти ж упевнені — на світ можуть очікувати нові глобальні епідемії.

Айтішники – кібергеддон

Тобто армегеддон, який може розв’язати кібервійну. Йдеться про смертоносні віртуальні віруси, які можуть вивести з ладу всю глобальну мережу Інтернет. Отже, знеструмити безліч систем, що працюють у всесвітній павутині — фінансову, логістичну, медичну, транспортну…

Тільки уявіть, що літаки перестануть літати, продукти не доїжджатимуть до магазинів, а маса людей, які працювали в Інтернеті, залишаться без роботи. Перспектива розкривається як сцена з постапокаліптичних фільмів — на вулиці у пошуках їжі вийдуть мародери, і людство у кращому разі відкотиться у минуле століття.

Ісаак Ньютон – падіння богохульної влади

Почнемо з азів. Мало хто знає, що великий фізик був глибоко релігійною людиною, проте це не заважало йому робити точні обчислення, у тому числі щодо можливого Апокаліпсису.

Вчені досліджували його унікальний рукопис, що дивом дійшов до наших днів у цілості. У ньому Ньютон зафіксував свої висновки, які він зробив, вивчаючи Святе Письмо — а саме, книгу пророка Даниїла та Одкровення Іоанна Богослова. Як свідчить перша, у світі настане царство, «яке пожиратиме всю землю, зневажатиме і руйнуватиме її» і триватиме протягом «часу, часів та півчасу».

За «час» Ісаак Ньютон узяв рік і вирішив, що йдеться про рік, два роки і ще півроку, тобто про проміжок у 1277 днів.

При цьому в Одкровеннях Іоанна Богослова говориться, що язичники зневажатимуть святе місто протягом 42 місяців, а протягом 1260 днів двоє «свідків» будуть пророками. Якщо врахувати, що багато теологів розшифровують «дні» як роки, виявиться, що якщо 42 помножити на 30 умовних днів на місяць — вийде 1260. Цифра, близька до тієї, яку обчислив Ньютон.

Прекрасно орієнтуючись у священних текстах і з математичним даром, Ньютон дешифрував ці знання у єдину теорію. Він вважав, що протягом 1260 років на землі правитиме богохульна влада, а відлік вів з року заснування Римської імперії — символу світської влади, що тяжіє над народами та державами.

Якщо вважати моментом заснування Римської імперії 800-й рік від Різдва Христового — рік, коли папа римський Лев III коронував Карла Великого, називаючи його найяснішим імператором, можна додати до нього «ньютонівське» число 1260 — і вийде 2060 рік. Час, коли, за обчисленнями Ісаака Ньютона, повинен наступити апокаліпсис.

Exit mobile version