Субота, 23 Листопада

Астрономи виявили бульбашку газу, що обертається навколо чорної діри нашої галактики. На початку цього року астрономи надали нам наше перше зображення Стрільця (або скорочено Sgr. A*). Зображення було розмитим, але вперше ми могли побачити надмасивну чорну діру, яка утримує Чумацький Шлях. Тепер астрономи кажуть, що вони виявили ще щось незвичайне в нашій чорній дірі.

Вчені та астрономи всього світу спостерігали за Sgr. A* протягом багатьох років, намагаючись розшифрувати, як саме працює надмасивна чорна діра. Хоча ми бачили звіти про те, що наша сорна діра витікає, інші астрономи працювали над спостереженням і вивченням порожнечі, яка утримує нашу галактику. Деякі знахідки, виявлені під час спостереження, свідчать про те, що навколо нашої чорної діри обертається бульбашка газу.

Бульбашка була вперше помічена, коли астрономи перевіряли дані, отримані обсерваторією Atacama Large Millimeter/submillimeter Array Observatory, також відомою як ALMA. Дані були зібрані разом із спостереженнями, проведеними телескопом Event Horizon Telescope (EHT). Дослідники виявили, що навколо чорної діри нашої галактики обертається «гаряча точка» або бульбашка газу.

Походження бульбашки неясно, але, схоже, вона рухається по стабільній орбіті навколо Sgr. A*. Крім того, дослідники кажуть, що бульбашка, здається, тьмяніє і світлішає, коли вона пурхає навколо чорної діри. Його орбіта схожа на орбіту планети Меркурій. Але оскільки бульбашка газу рухається дуже швидко, вона завершує цю орбіту за 70 хвилин.

Орбіта такого ж розміру займає Меркурій приблизно 88 земних днів, і він рухається зі швидкістю майже 29 миль на секунду. Отже, для того, щоб ця бульбашка газу оберталася навколо чорної діри нашої галактики з такою величезною швидкістю, астрономи вважають, що вона має рухатися приблизно на 30 відсотків швидкості світла. Чи Sgr. A* проїсть цю бульбашку газу в майбутньому, ще належить побачити.

Наразі вчені продовжуватимуть спостерігати, як бульбашка газу кружляє навколо чорної діри нашої галактики, і намагатимуться краще зрозуміти, звідки ця бульбашка взялася. Цілком можливо, що бульбашка була спричинена спалахами або спалахами рентгенівської енергії, викинутої з чорної діри, але вчені не можуть сказати напевно. Принаймні поки що.

Стаття про висновки дослідника була опублікована в Astronomy & Physics .

Exit mobile version