Субота, 23 Листопада

Починаючи з 2009 року телескоп Event Horizon надав нам кілька дивовижних краєвидів нашого Всесвіту. Він не лише дав нам перше в історії зображення чорної діри, але й дав нам змогу вперше поглянути на надмасивну чорну діру нашої галактики. Тепер команда EHT використала телескоп, щоб зазирнути в квазар, який зараз випромінює довгий, вигнутий струмінь глибоко в космос.

Увійдіть у NRAO 530, яскравий квазар, розташований на відстані приблизно 7,5 мільярдів світлових років від нас. За словами глобальної групи вчених, це найвіддаленіший об’єкт, який на даний момент зобразив «Горизонт подій». Крім того, оскільки квазар зараз випускає величезний струмінь радіації, астрономи ще більше заінтриговані об’єктом.

Квазари — це, по суті, активні галактичні ядра, які живляться масивними чорними дірами, оскільки вони всмоктують буквально тонни речовини. Ця речовина забезпечує яскравий вигляд квазара, і ці об’єкти мають тенденцію викидати величезні потоки радіації назад у космос. Здається, це стосується особливо цього квазара, який зараз викидає довгий струмінь випромінювання, надзвичайно довгий і вигнутий.

Джерело зображення: cosmicvue / Adobe

Згідно з висновками дослідників, вони сфотографували струмінь радіохвильового випромінювання, що охоплює 1,7 світлових років у космос. Команда також використовувала телескоп Event Horizon, щоб зазирнути в ядро ​​квазара, де починається струмінь випромінювання. Там вони помітили дві загадкові споруди, які EHT не може правильно розгледіти через свої технічні можливості.

Хоча вони ще не можуть ідентифікувати структури, майбутні спостереження квазарів, таких як NRO 530, ймовірно, нададуть більше інформації для вчених, щойно ми оновимо технічні можливості наших найкращих телескопів. Крім того, спостереження, зроблені за допомогою Джеймса Вебба, можливо, можуть навчити нас більше про цей квазар і таємниче довгий струмінь, який він зараз викидає в космос.

Тим часом у вчених є принаймні деяка інформація, на якій вони продовжують досліджувати Всесвіт за допомогою телескопа Event Horizon Telescope у повній мірі.

Exit mobile version