Астрономи помітили на Венері діючий вулкан

На початку 1990-х років космічний корабель NASA Magellan отримав дані з Венери, які довели, що на поверхні планети все ще існують вулкани. Тепер новий погляд на ці дані говорить про те, що вони помітили принаймні один діючий вулкан на Венері, і що майбутні місії на планету можуть надати ще більше доказів того, що Венера ще не мертва.

Дослідники опублікували свої висновки в статті, опублікованій в журналі Science. Згідно з цими висновками, діючий вулкан на поверхні Венери все ще змінює поверхню планети, виливаючи лаву через лавові отвори, розташовані навколо неї.

Але дослідники повинні були бути обережними з даними, з якими вони працювали. Оскільки дані з Magellan налічують 30 років тому, вони хотіли переконатися, що це не було спричинено самим космічним кораблем. Щоб оцінити це, вони вибрали місце, представлене в кількох наборах даних, а потім перемістили їх так, щоб вони дивилися вниз на ймовірно діючий вулкан на Венері.

3D покоління Маат Монс, діючого вулкана на Венері. Джерело зображення: NASA/JPL

Зробивши це, вони виявили, що жерло вулкана поблизу Маат Монс на одному зображенні виглядає більш круглим. Однак на наступному зображенні, створеному на основі даних Магеллана, дослідники помітили, що отвір більше нагадує форму нирки. Крім того, яскравою плямою в даних виявився новий потік лави, створений діючим вулканом, який поширюється поверхнею Венери.

Це інтригуюче відкриття, яке продовжує надавати більше даних для вчених, особливо тому, що NASA та інші планують майбутні космічні місії на Венері для більш детального дослідження планети. Враховуючи, що найкращі зображення Венери, які ми маємо, були зроблені у 1980-х роках, можливість дізнатися більше про злісного близнюка Землі вже деякий час стоїть на порядку денному вчених.

Завдяки успіху місії «Артеміда» та поточним планам NASA з більш детального дослідження решти нашої Сонячної системи ми, сподіваємося, дізнаємося більше про діючі вулкани на Венері та про те, як вони допомогли створити планету, яку ми тепер називаємо нашим сусідом.

Вас також зацікавить

Популярне