Астрономи виявили багату металами галактику

Астрономи, досліджуючи зображення ранньої галактики, зроблене Джеймсом Веббом, виявили щось цікаве на зовнішньому краю галактики. Це відкриття виглядало як пляма світла біля краю галактики. Однак після більш детального огляду цільової області, яка охоплювала SPT0418-47, ранню галактику, зігнуту в кільце Ейнштейна за допомогою гравітаційного лінзування, було виявлено приховану багату металом галактику.

Вважається, що прихована галактика містила кілька поколінь зірок, незважаючи на її молодий вік, який оцінюється лише в 1,4 мільярда років. Бо Пен, докторант з астрономії, який очолював новий аналіз, каже, що вони виявили, що галактика «надбагата хімічними речовинами». Ці «багаті металом галактики» надзвичайно помітні через те, скільки металевого матеріалу в них знайдено.

Першими фотографіями цього кільця Ейнштейна поділилися члени спільноти, які знайшли дані для спостережень у науковій колекції Джеймса Вебба ще в 2022 році. Ці фотографії були вражаючими, але прихована багата металом галактика не потрапила в фокус, доки астрономи не почали досліджувати подивіться на дані. Поглянувши на дані по-новому, астрономи змогли ще більше дізнатися про цю область космосу.

Джерело зображення: STScI / Spaceguy44

Крім того, Пенг каже, що космічний телескоп Джеймса Вебба повністю змінює погляд астрономів на ці системи. Телескоп, який працюватиме протягом року в липні, також відкриває нові можливості для вивчення зірок і галактик, які сформувалися на початку нашого Всесвіту, пояснив Пенг у своїй заяві. Відкриття цієї прихованої багатої металами галактики є ще одним доказом цього.

Більш ранні фотографії того самого кільця Ейнштейна, зроблені великою міліметровою/субміліметровою матрицею Атакама (ALMA) у Чилі, демонструють подібні дані. Однак ці дані були недостатньо сильними, щоб вважати їх чимось іншим, ніж випадковим шумом, принаймні до тих пір, поки Джеймс Вебб не надав більше інформації, щоб допомогти астрономам точно сформулювати, на що вони дивляться.

Разом інформація з обох телескопів допомагає скласти повну картину багатої металами галактики, яка, на думку астрономів, ховається за кільцем. Стаття про відкриття була опублікована в The Astrophysical Letters Journal, демонструючи, як астрономи відкрили нову галактику.

Вас також зацікавить

Популярне