Понеділок, 6 Травня

Астрономи зі Стенфордського університету створили 3D-модель туманності Котяче око та виявили, що в її центрі знаходиться не одна зірка, а подвійна система. Робота вчених була опублікована у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Комп’ютерну модель було створено на основі даних, зібраних космічним телескопом Hubble та наземною Національною обсерваторією Сан-Педро-Мартір.

Туманність знаходиться на відстані близько 3 тис світлових років від Сонця у сузір’ї Дракона. Вчені виділили в туманності кілька основних частин: внутрішню і зовнішню витягнуті еліпсоїдні оболонки, екваторіальне кільце, біполярні струменеві відтоки речовини з туманності, полярні петлі, а також часткові, похилі кільця на північ і південь від екваторіального замкнутого кільця.

Вивчивши модель, вчені дійшли висновку, що складна структура туманності була утворена потоками матерії, які викликані подвійною системою зірок у центрі Котячого ока. Крім того, комп’ютерна модель допомогла уточнити вік туманності, що становить 2136 років.

Exit mobile version