П’ятниця, 22 Листопада

Астрономи, які досліджують формування далекої зірки, виявили хмару води в космосі. Вода, яка є як звичайною водою, якою ми її знаємо з Землі, так і важкою водою – водою, де один із атомів водню замінено дейтерієм – може запропонувати нове розуміння походження води в нашій Сонячній системі.

Це відкриття також інтригуюче, оскільки це перший випадок, коли астрономи змогли виміряти склад води в протопланетному диску. Диск із матеріалом розташований на відстані приблизно 1300 світлових років від нас у сузір’ї Оріона під назвою V883 Оріона. Окрім того, що водяна хмара, яку астрономи знайшли в космосі, не тільки дає нам більше інформації про походження води в нашій Сонячній системі, вона також дає нам більше інформації про утворення зірок.

За словами дослідників, які працюють над новою статтею, можливість виміряти кількість води в протопланетному диску нарешті допоможе нам заповнити прогалини між фазою протозірки та кометами, які утворюються із залишків утворень планети. Це інтригуюча знахідка, яка, без сумніву, допоможе вивести наші дослідження утворення зірок і планет на новий рівень.

Нові відкриття можуть пояснити, як вода переносилася на Землю на кометах. Джерело зображення: Mopic / Adobe

У більшості випадків воду, знайдену в космосі, зазвичай виявляють у формі водяного льоду. Цей тип води зазвичай зустрічається на кометах і навіть на планетах, що обертаються в поясах і астероїдних полях. Фактично, багато хто вважає, що вода на Землі походить від комет . Але звідки комети беруть воду? Відкриття цієї хмари води в космосі могло дати нам цю відповідь.

Це тому, що комети зазвичай складаються із залишків матеріалу, який використовувався при формуванні планет. Планети, подібні до тих, що будуть сформовані в цьому протопланетному диску. Таким чином, концентрація води, знайдена в цьому конкретному диску, може відповісти на деякі питання про те, як деякі комети отримують такі високі концентрації водяного льоду на собі. Крім того, важливо зрозуміти, як хмара води взаємодіє з рештою диска.

Великий міліметровий/субміліметровий масив Atacama (ALMA) зробив це відкриття можливим. Цей великий радіотелескоп розташований у Чилі та може виявити хімічні сигнатури в протопланетних дисках, що дозволило йому виявити хмару води у V883 Orionis.

Exit mobile version