Астрономи виявили дивний «зефірний» світ на відстані 580 світлових років від Землі. Планета, яка обертається навколо зірки червоного карлика, вважається газовим гігантом з найнижчою щільністю, який ми коли-небудь виявляли. Астрономи спостерігали за незвичайною планетою, яку можна побачити на зображенні художника, яким ділиться NOIRLab вище, використовуючи 3,5-метровий телескоп WIYN у Національній обсерваторії Кітт-Пік.
Під час своїх спостережень астрономи відзначили, що зефірний світ, як багато хто думав про нього, виявився набагато меншим за щільністю, ніж будь-які інші газові гіганти, які ми виявили раніше. Крім того, його близьке розташування до зірки червоного карлика, навколо якої він обертається, викликало ще більше питань щодо формування планети.
«Традиційно вважалося, що гігантські планети навколо червоних карликових зірок важко утворити», — сказав Шубхам Канодія, дослідник з Лабораторії Землі та планет Інституту Карнегі в прес-релізі , який поширює NOIRLab. Причина, чому астрономи почали називати цей світ зефіром, полягає в тому, що газовий гігант має схожу щільність на зефір.
Але як саме цей газовий гігант мав таку низьку щільність, коли все, що ми знаємо про ці планети, говорить про те, що вони повинні бути щільнішими, спантеличує вчених. Однак вони запропонували принаймні одну можливу причину щільності світу зефіру. І це міркування може бути пов’язане зі скелястим ядром планети. Вважається, що газові гіганти починаються як масивні скелясті ядра, маса яких у 10 разів перевищує масу Землі.
Звідти вони швидко втягують велику кількість сусіднього газу, утворюючи гігантів, яких ми знаємо сьогодні. Інші газові гіганти, такі як Юпітер, могли навіть з’їсти інші планети, щоб вирости такими ж великими, як вони. Цілком можливо, що ця планета, відома як TOI-3757 b, має меншу кількість важких елементів у своєму ядрі, і тому кам’яне ядро утворилося повільніше, затримуючи початок акреції газу.
Майбутні спостереження зефірного світу, можливо, за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба , можуть розповісти нам більше про його атмосферу та щільність. Дослідники опублікували статтю про планету в The Astronomical Journal.