Нові спостереження з космічного телескопа Джеймса Вебба можуть дати нам уявлення про найдавніші галактики, які ми коли-небудь відкривали. Нещодавно опубліковане дослідження під керівництвом Хаоцзін Янь з Університету Міссурі демонструє 87 нових галактик, деякі з яких, на думку астрономів, можуть датуватися приблизно 13,6 мільярдами років тому.
За такого датування ці нові галактики були б одними з найдавніших галактик, які ми коли-небудь виявляли, оскільки існували лише через 200 мільйонів років після подій Великого вибуху. Кажуть, саме тоді б випромінювалося світло, яке ми бачимо сьогодні. Звичайно, ці самі системи та зірки відтоді кардинально змінилися. Вони можуть навіть бути мертвими.
Звичайно, це не перший випадок, коли вчені досліджують ранній Всесвіт і галактики з далеких місць. Але ці відкриття цілком можуть побити рекорди тих попередніх досліджень на кілька сотень мільйонів років – що не мало. Але на даний момент вони все ще розглядаються як кандидати, оскільки їхні дати потрібно підтвердити.
Це тому, що датування галактики є важкою роботою, оскільки це означає необхідність виміряти «червоне зміщення» галактики. Червоне зміщення – це те, наскільки випромінюване світло розтягнулося в бік більших червоних хвиль. Це говорить астрономам, як швидко галактика віддаляється від нас, що допомагає виміряти відстань, яку мали подолати фотони від її зірок, щоб досягти Землі.
Це складний процес, тому що вам буквально потрібно виміряти відстань, яку ці фотони пройшли зі швидкістю світла, перш ніж досягти космічного телескопа поблизу нашої планети – у цьому прикладі Джеймса Вебба . Отже, дослідникам потрібно буде виміряти це червоне зміщення, щоб визначити, чи насправді це одні з найдавніших галактик, які ми виявили.
І якщо виявиться, що це деякі з тих ранніх галактик, це може допомогти астрономам дізнатися більше про те, як розвивався наш Всесвіт.