Подорож у часі може здатися не більш ніж науковою фантастикою, але насправді вчені кажуть, що це зовсім не так. Подорожі в часі насправді можуть бути можливими за допомогою червоточин та інших механізмів. Більше того, за словами фізика на ім’я Жермен Тобар, це може бути не тільки можливим, але й можливість створити безпарадоксальні подорожі в часі також може бути цілком правдоподібною.
Тобар був студентом фізики в Університеті Квінсленда в Австралії, коли він підійшов до того, що ми знаємо як «парадокс дідуся», щоб спробувати його вирішити. Те, що Тобар виявив, це те, що він зміг фактично «звести числа у квадрат» і не тільки зробити подорожі в часі життєздатними , але він також міг створити вільну від парадоксів подорож у часі, зробивши це.
«Парадокс дідуся» в основному стверджує, що причина усувається своїм власним наслідком, який потім запобігає причині та, по суті, стає зворотним причинним зв’язком. Більш прямий спосіб подумати про це — уявити собі, що ви повертаєтесь у минуле і заважаєте своєму дідусеві мати дітей. У результаті ви ніколи не існуєте, створюючи парадокс, який ви не можете подолати.
Проте розрахунки, які провів Тобар, показують, що подорожі в часі без парадоксів можуть бути можливими, оскільки простір-час може потенційно адаптуватися, щоб уникнути будь-яких потенційних парадоксів. Гарний приклад цього наведено в звіті Science Alert на цю тему.
Уявіть собі мандрівника в часі, який повертається в минуле, щоб зупинити поширення хвороби. Однак, оскільки хвороба зупинена, у мандрівника в часі немає причин повертатися в часі, щоб перемогти її, що створює парадокс. Але завдяки роботі Тобара хворобу ніколи не можна буде повністю зупинити. Таким чином, мандрівник у часі фактично не міг зупинити його існування. Технічно це створить подорож у часі без парадоксів.
Це також підозріло схоже на те, що дехто може назвати долею, ніби історія нашого світу якимось чином уже написана, і ми не можемо її змінити. По суті, подумайте про це як про встановлення низки обмежень для мандрівників у часі. Ви могли б повернутися в минуле, але ви не могли б зробити нічого значущого або впливового, що могло б змінити майбутнє, тому що тоді майбутнього, яке ви залишили, не існувало б.
Інша можливість, яку деякі запропонували, полягає в тому, що це створить додаткові часові рамки, те, що ми бачили досить часто використовуваним у науковій фантастиці. Але, звичайно, перш ніж ми зможемо навіть хвилюватися про подорожі в часі без парадоксів, ми повинні з’ясувати суть подорожі в часі. У пошуках темної матерії вчені Массачусетського технологічного інституту можуть бути близькі до цього.
Тим не менш, це навряд чи створить щось схоже на те, що ми бачимо у «Назад у майбутнє » та інших фільмах. Але про це принаймні цікаво подумати.