Вчений проаналізував понад сто наукових статей про природу сміху і дійшов висновку, що це інструмент, який допомагає нам вижити.
Автор дослідження вважає, що його результати кажуть: сміх міг закріпитись у ході природного відбору протягом останніх тисячоліть, щоб допомогти людям вижити. Це також може пояснити, чому нас тягне до людей, які змушують нас сміятися.
Одна з функцій сміху: уявити щось страшне безглуздим. І тут сміх можна описати як триетапний процес. По-перше, йому потрібна ситуація, яка здається дивною і викликає почуття невідповідності (здивування чи паніку). По-друге, занепокоєння чи стрес, спричинені цією ситуацією, мають бути опрацьовані та подолані. По-третє, сам сміх діє як сигнал відбою, щоб попередити інших про те, що вони в безпеці.
Крім того, сміх як фізичний процес може спричинити деякі зміни в організмі. Гумор часто використовується в лікарнях, щоб допомогти пацієнтам у лікуванні (лікарняні клоуни). Сміх також може покращити кров’яний тиск та імунний захист, подолати тривогу та депресію.