П’ятниця, 17 Травня

Людський мозок – дивовижна обчислювальна машина: він може обробляти інформацію в тисячу разів швидше, ніж найкращий суперкомп’ютер, а також зберігати в тисячу разів більше інформації і робити все це, використовуючи не більше енергії, ніж лампочка. Дослідники намагаються повторити цей успіх, використовуючи м’які, гнучкі органічні матеріали, які можуть працювати як біологічні нейрони, а колись можливо навіть зможуть з’єднуватися з ними.

Ваш мозок працює з хімічними речовинами, з нейротрансмітерами, такими як допамін і серотонін. Наші матеріали здатні взаємодіяти з ними електрохімічно“, – говорить Альберто Саллео, матеріалознавець зі Стенфордського університету, який пише про потенціал органічних нейроморфних пристроїв.

Саллео та інші дослідники створили електронні пристрої з використанням м’яких органічних матеріалів, які можуть діяти як транзистори (які підсилюють та перемикають електричні сигнали), осередки пам’яті (які зберігають інформацію) та інші основні електронні компоненти.

Їхня робота обумовлена ​​зростаючим інтересом до нейроморфних комп’ютерних схем, які імітують роботу нейронних зв’язків людини, або синапсів. Ці схеми, виготовлені з кремнію, металу або органічних матеріалів, працюють меншою мірою, ніж цифрові комп’ютери, і більшою мірою, ніж мережі нейронів у людському мозку.

Окремий нейрон отримує сигнали від багатьох інших нейронів, і всі ці сигнали разом впливають на електричний стан нейрона, що приймає. По суті, кожен нейрон служить одночасно і обчислювальним пристроєм – інтегруючи значення всіх отриманих ним сигналів – і пристроєм пам’яті: зберігаючи значення всіх цих об’єднаних сигналів у вигляді аналогового значення, що нескінченно змінюється, а не нуля або одиниці, як у цифрових комп’ютерах.

Exit mobile version