Група дослідників нещодавно змоделювала в лабораторії горизонт подій штучної чорної діри. Новий аналог може допомогти нам дізнатися більше про невловиме випромінювання, яке, як вважають, випромінюють справжні чорні діри в космосі.
Чорні діри є одними з найзагадковіших об’єктів у космосі. Хоча ми зробили зображення чорних дір, усі вони зернисті та позбавлені деталей. Це тому, що світло космосу буквально огинається навколо цих порожнечеподібних сутностей, ускладнюючи їх спостереження. Але завдяки цій новій штучній чорній дірі вчені зможуть придивитися до неї ближче.
Дослідники нарешті змогли спостерігати еквівалент того, що ми знаємо як випромінювання Хокінга, групу частинок, що народжуються в результаті квантових флуктуацій, викликаних чорною дірою, коли вона проривається крізь простір-час. Ці спостереження зі створеної людиною чорної діри можуть допомогти вирішити певну напругу між двома робочими структурами, кажуть дослідники.
Першою є загальна теорія відносності, яка описує поведінку гравітації як безперервного поля, відомого як простір-час. Друга основа — це квантова механіка, яка описує поведінку дискретних частинок за допомогою математики ймовірностей, повідомляє ScienceAlert. Є надія, що симуляція штучної чорної діри допоможе нам об’єднати ці дві теорії.
Якщо ми зможемо це зробити, це дасть нам глибше розуміння того, як працює Всесвіт. Саме по собі це також може надати нам більше деталей про те, як працюють чорні діри, що може навіть допомогти вченим визначити різницю між червоточиною та чорними дірами. Вплив цієї штучної чорної діри спричинив підвищення температури, що відповідає теоретичним очікуванням системи чорних дір.
Фальшивий горизонт подій навіть мав ознаки світіння в лабораторії, де дослідники його створили. Безперечно, це інтригуюче дослідження. Ви можете прочитати більше про дослідження в Physical Review Research.