Четвер, 2 Травня

Ядерний вибух — це катастрофічна подія, у якій немає безпечних зон. Ті, хто знаходиться в безпосередній близькості, стикаються з миттєвим випаровуванням, тоді як поширення радіації становить небезпечну загрозу навіть на відстані. Вибухова хвиля, створена внаслідок вибуху, є ще однією небезпекою, оскільки швидкість повітря може підняти людей і завдати серйозної шкоди.

Дослідники з Університету Нікосії змоделювали вибух атомної бомби міжконтинентальної балістичної ракети та викликану ним вибухову хвилю, щоб оцінити її вплив на людей, які шукають притулку в закритих приміщеннях. Висновки були опубліковані у Physics of Fluids видавництвом AIP Publishing.

У зоні середнього ураження вибухової хвилі достатньо, щоб повалити деякі будівлі та травмувати людей, які опинилися на вулиці. Однак більш міцні будівлі, наприклад бетонні конструкції, можуть стояти.

3D-ілюстрація симуляції повітряного вибуху та генерованої вибухової хвилі через 10 секунд після детонації ядерної боєголовки потужністю 750 кТ над типовим столичним містом; радіус ударної бульбашки на рівні землі становить 4,6 км. Авторство зображення: І. Коккінакіс і Д. Дрікакіс, Університет Нікосії, Кіпр

Команда використовувала сучасне комп’ютерне моделювання, щоб дослідити, як ядерна вибухова хвиля проходить через стоячу конструкцію. Їх імітована структура включала кімнати, вікна, дверні прорізи та коридори і дозволяла розрахувати швидкість повітря, що слідує за вибуховою хвилею, і визначити найкращі та найгірші місця.

«До нашого дослідження небезпека для людей усередині бетонної будівлі, яка витримує вибухову хвилю, була незрозумілою», — сказав автор Дімітріс Дрікакіс. «Наше дослідження показує, що високі швидкості польоту залишаються значною небезпекою та можуть призвести до серйозних травм або навіть смертельних випадків».

Згідно з їхніми результатами, просто перебувати в міцній будівлі недостатньо, щоб уникнути ризику. Тісні простори можуть збільшити швидкість повітря, а участь вибухової хвилі змушує повітря відбиватися від стін і згинатися навколо кутів. У гіршому випадку це може створити силу, еквівалентну 18-кратній масі тіла людини.

Контури максимальної швидкості повітря, досягнутої протягом перших 10 секунд після входу вибухової хвилі у вікно; надлишковий тиск 5 psi. Авторство зображення: І. Коккінакіс і Д. Дрікакіс, Університет Нікосії, Кіпр

«Найнебезпечніші критичні місця в приміщенні, яких слід уникати, — це вікна, коридори та двері», — сказав автор Іоанніс Коккінакіс. «Люди повинні триматися подалі від цих місць і негайно шукати притулку. Навіть у передній кімнаті, що стоїть на місці вибуху, можна бути в безпеці від високих швидкостей, якщо стояти біля кутів стіни обличчям до вибуху».

Автори підкреслюють, що час між вибухом і приходом вибухової хвилі становить лише кілька секунд, тому критично важливо швидко дістатися безпечного місця.

«Крім того, буде підвищений рівень радіації, небезпечні будівлі, пошкоджені лінії електропередач і газу, а також пожежі», — сказав Дрікакіс. «Люди повинні бути стурбовані всім вищезазначеним і негайно звертатися за невідкладною допомогою».

Хоча автори сподіваються, що їхні поради ніколи не знадобляться, вони вірять, що розуміння наслідків ядерного вибуху може допомогти запобігти травмам і скерувати рятувальні роботи.

Exit mobile version